ANTALYA HABERLERİ

Yabancı hastalar Türk hekimlerine emanet

DHA
25.04.2017 - 12:25Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - YAZ aylarında Alanya'da yaşayan Belçika ve Hollanda asıllı hastaların tercihi, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Hekimi Uzm. Dr. Murat Topçuoğlu, iki başarılı operasyon gerçekleştirerek yabancı hastaları sağlıklarına kavuşturdu.

Belçika asıllı Andre Jean Van Mbrouk prostat ameliyatı olurken, Hollanda asıllı Johannes Wilhelmus Claassen mesane tümörü ameliyatı oldu. Ameliyatları başarılı geçen hastalar 2 gün içerisinde hastaneden taburcu edildi.

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, yabancı hastalar tarafından tercih edilen bir hastane haline geldiklerini belirtti. Dr. Yazan, "Hastanemizde tedavi olan yabancı uyruklu hastalarımızdan gelen olumlu sonuçlar ve doktorlarımızın başarılı ameliyatları prestijimizi artırmaktadır. Özellikle hastanemize gelip ameliyat olmak isteyen birçok yabancı uyruklu hastamız bulunmaktadır. Bu durum bizi hastane yönetimi olarak mutlu etmektedir" dedi.

Sağlık turizminde Türkiye'deki sistemin daha avantajlı olduğunu belirten Alanya EAH Üroloji Hekimi Uzm. Dr. Murat Topçuoğlu ise "2 başarılı operasyon gerçekleştirdik. Özellikle mesane ile ilgili şikayeti olan hastamızın büyük bir tümöral oluşumu vardı. Hastalarımız şu an problemsiz bir şekilde günlük hayatlarına devam edebilir durumda. Hastalarımız aynı tip ameliyatı kendi ülkelerinde olmak isteselerdi bekleme süreleri 6-8 hafta arasında değişecekti. Bizim hastanemizde ise ameliyata karar verip almamız sadece 1 haftalık bir zamanda gerçekleşti. Bu tür başarılı operasyonlar, diğer yabancı hastaları da Türkiye'de ameliyat olmaya teşvik etmektedir. Hastane olarak bize geri dönüşler oldukça olumlu" diye konuştu.

Belçika asıllı hasta Andre Jean Van Mbrouk, daha önce ilaç tedavisi aldığını ancak tedaviye cevap vermediğini ve prostatının büyüdüğünü söyledi. Mbrouk, “Prostatım büyümeye başlayınca artık ameliyat olmam gerekti. Ben de tercihimi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yana kullandım. Doktorumun başarılarını daha önceden duymuştum. Sorunumu anlatınca benimle ilgilenerek 1 hafta içerisinde hemen ameliyata aldı. İki gün içerisinde de sağlığıma kavuşturularak taburcu edildim" dedi.

Hollanda asıllı Johannes Wılhelmus Claassen ise “Mesane tümörü için ameliyat olmam gerekiyordu. Yalnız çok tedirgindim. Ameliyat beni korkutuyordu. Üroloji hekimim Murat Topçuoğlu sayesinde bu korkularım kayboldu. İçim rahat bir şekilde ameliyatımı oldum. Sonuçtan da oldukça memnunum. Doktoruma, hastane çalışanlarına ve yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Yabancı hastalar Türk hekimlerine emanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı hastalar Türk hekimlerine emanet haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı