İZMİR HABERLERİ

VOLT'un hedefi Türkiye liderliği

DHA
21 Nisan 2016 - 15:41Son Güncelleme : 21 Nisan 2016 - 15:42

VOLT'un hedefi Türkiye liderliği

DHA

KESİAD'ın her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Perşembe Kahvaltıları" Nisan ayı toplantısına ev sahipliği yapan VOLT Elektrik Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü İlkay Çimentepe, “Saya Grup çatısı altındaki VOLT Motor olarak günümüzdeki 600 çalışan sayımızı, 2019 yılında 900'e çıkarmayı hedefliyoruz. Üretim olarak ise bir milyon adet ve 3 milyon 100 bin kw kapasitesi ile elektrik motoru üretmek için tüm gücümüzle hedefimize ilerliyoruz" dedi.

KESİAD'ın her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Perşembe Kahvaltıları" Nisan ayı toplantısı VOLT Motorları üretim tesisinde gerçekleştirildi. Toplantıya Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kamil Porsuk, Bağyurdu OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Fahrettin Selçik, Kemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım, Bornova İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Teoman Özsırkıntı başta olmak üzere çok sayıda sanayici katıldı.

Toplantının ev sahipliği yapan VOLT Elektrik Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü İlkay Çimentepe, Saya Grup çatısı altında bulunan VOLT ve VOLTSAN firmaları ile ilgili bilgiler verdi. VOLT Elektrik Motorları ve VOLTSAN Kalıp firmalarının Saya Grup bünyesine 2011 yılında katıldığını belirten Çimentepe, VOLTSAN'ın kalıp üretiminde, 1990 yılından günümüze süren yolculuğunda edindiği tecrübeyle, 2011 yılından itibaren yurtiçi ve yurtdışında pek çok sektöre, başta rotor, stator, laminasyon, enjeksiyon kalıpları ve yedek parçaları olmak üzere çeşitli ürün ve hizmetler sunduğunu anlattı. Çimentepe, VOLTSAN'ın elektrik motorları, otomotiv, inşaat ve beyaz eşya gibi ekonominin kalbi olan sektörlere de hizmet verdiğini kaydetti.

HEDEFİMİZ ÜLKEMİZDE LİDERLİK

Çimentepe, Saya Grup bünyesine katılmasıyla birlikte Ar-Ge, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün VOLT Motor'un teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45 bin metrekarelik üretim alanında sahip olduğu kapasite ve 600 çalışanı ile Türkiye'nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri olduğunu söyledi. Devam eden yatırımların tamamlanması ile birlikte Volt Motor'da 2019 yılında 900 kişinin istihdam edilmesinin hedeflendiğini açıklayan Çimentepe, “Volt Motor, 2010 yılında 220 bin adet ile 250 bin kw yıllık elektrik motoru üretiminden, günümüzde 600 bin adet ile bir milyon 325 bin kw kapasiteye ulaşmıştır. Bu başarıda Saya Grup'un devir alması ile birlikte yapılan 60 milyon lirayı aşan yatırımların etkisi büyüktür. Hedeflerimizde ise VOLT Motoru daha ileriye taşımak vardır. 2019 yılı hedefimiz, bir milyon adet ve 3 milyon 100 bin kw kapasitesi ile elektrik motoru üretmektir. Hedefimiz Türkiye'de liderliktir" dedi.

KESİAD Başkanı Zeki Yöndem ise, “Merkez Bankası'nın yeni başkanı Murat Çetinkaya göreve gelir gelmez faiz oranlarını düşürdü. Bunun yanında 2016'nın ilk çeyreğindeki ekonomik veriler büyümenin etkisini gösteriyor. IMF Türkiye'nin büyüme tahminini 3.2'den 3.9'a yükseltmiştir. Bu olumlu gelişmeler, biz sanayicilere moral olmuştur" dedi.

Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Oktay Üşümez, 4857 ve 6331 sayılı yasalarla getirdikleri ve meslek belgelendirme konularında bir sunum yaptı.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden VOLT'un hedefi Türkiye liderliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2016 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça VOLT'un hedefi Türkiye liderliği haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı