OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Veteriner adaylarına hayvan barınağında eğitim

DHA
10.04.2018 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - CEYHAN Veteriner Fakültesi öğrencileri, uygulama eğitimlerini Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaptı.
Öğretim görevlileri Dr. Evren Esin ve Dr. Cenk Er gözetiminde gelen 3'üncü sınıf öğrencileri hayvan barınağında Cerrahi ve Dâhiliye dersi kapsamında uygulamalı eğitim aldılar. Öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Kadir Kara, hassasiyetle sokak hayvanlarını korumak adına çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Yerel yönetim olarak Allah’ın yarattığı her canlıya sahip çıkma mecburiyetimiz var. Sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarının yaşam süreçlerini daha da kolaylaştırabilmek adına veteriner hekimlerimiz ve tüm ekiplerimiz barınak çalışmalarını özenle yürütüyorlar. Daha farklı neler yapabiliriz, hayvanlarımızın yaşam bağlarını nasıl güçlendirebiliriz noktasında daha iyisini yapmanın arayışı içerisindeyiz. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Umarım faydalı olur. İnşallah derslerinizle ilgili çalışma yapmanıza imkân verecek bir alan olur." dedi.
Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Evren Esin ise hayvanların ameliyata nasıl hazırlandığı, hangi aşamalardan geçtiği, ameliyat sonrası bakımlarının nasıl takip edildiği gibi konuları uygulamalı olarak Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağında öğrencilere aktardıklarını ifade etti. Evren Esin, "Bizlere ve genç veteriner hekim adayları öğrencilerimize böyle imkân ve fırsat tanıdığınız için çok teşekkür ediyoruz" İfadelerini kullandı.     

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Veteriner adaylarına hayvan barınağında eğitim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı