ZONGULDAK HABERLERİ

Vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi

AA / Seçkin Kırarslan
25.02.2016 - 16:57Son Güncelleme :
AA / Seçkin Kırarslan

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak’ta, Vergi Haftası nedeniyle kurumlar vergisi rekortmenlerine teşekkür belgesi verildi.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen vergi rekortmenleri teşekkür belgesi töreninde, listede ilk 17'de yer alan mükelleflere Maliye Bakanı tarafından imzalanan teşekkür belgesi verildi.
Törene, Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Kemal Cangöz, daire müdürleri ve işadamları katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, güçlü devlet olmanın en önemli şartının güçlü bir ekonomiye sahip olmak olduğunu ifade etti.
Karaca, şöyle konuştu:

"Toplumların savunma, güvenlik, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere devlet tarafından yapılacak olan kamu hizmetlerinin finansmanı için sağlıklı ve düzenli gelir kaynaklarına ihtiyaç var. Yeteri kadar gelir temin edilemediğinde devletin yapacağı hizmetlerde aksamalar olacak sonuçta toplumun refah seviyesi düşecektir. Devletimizin gelir kaynaklarının en önemli kısmını vergi gelirleri oluşturmaktadır. Bu nedenle vergi gelirlerinin sağlıklı bir şekilde ve çağdaş yöntemlerle toplanması son derece önemlidir. Vergi esasında zorunlu vatandaşlık ödevi olmakla birlikte çağdaş yönetim anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren gelir idaresi başkanlığımız mükellef haklarını gözeterek vergide gönüllü uyumu artırarak ve kaliteli hizmeti sunarak vergi ve diğer gelirleri toplamayı misyon olarak benimsemiştir. 27 yıldır kutladığımız vergi haftasında yapılan etkinliklerle verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amaçlanmaktadır."
Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi deşunları kaydetti:

"Vergi, refah, kalkınma, eğitim ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak demektir. Önemli olan kazancı paylaşmak, refahı artırmak ve yaymaktır. Bunun yolu ödeyeceğimiz vergilerle kuracağımız güçlü bir devletten geçmektedir. Vergilerini tam ve zamanında ödeyerek bu ülkenin kalkınmasına, güçlü bir Türkiye’nin oluşmasına katkıda bulunan siz değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı