VAN HABERLERİ

Vanlı sporcular finale yükseldi

AA / Önder Altınal
25.02.2016 - 16:03Son Güncelleme :
AA / Önder Altınal

VAN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Yarışması tamamlandı. Yarışmaya katılan Vanlı sporcular başarı göstererek Türkiye finaline gitmeye hak kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Karate Federasyonu tarafından Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonunda düzenlenen yarışma, 11 ilden 45'i kadın 120 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Yarışmada Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karate Takımından 8 sporcudan Muhammed Tarık Akçakaya Kata Erkekler Kategorisinde birinci, Elif Özbek Bayanlar Kata Kategorisinde beşincilik elde etti.

Diğer karatecilerden 35 kiloda Sümeyye Çevik Kızlar Kategorisinde ikincilik ve grup yedinciliği elde ederken, erkekler kategorisinde mücadele eden 45 kiloda Yağız Gültekin ikinci, 40 kiloda Burak Çalışkan üçüncü ve 34 kiloda Muhammed Eray Keskin ise dördüncü oldu.

Erkekler kategorisinde mücadele sergileyen karateciler, takım halinde grup birinciliği, kızlar kategorisinde ise takım halinde grup yedincisi olarak Karaman ilinde yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Türkiye Final Yarışması'na katılmaya hak kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Vanlı sporcular finale yükseldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vanlı sporcular finale yükseldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı