VAN HABERLERİ

Van'da engellilerin sorunları masaya yatırıldı

DHA
13.02.2018 - 13:00Son Güncelleme :
DHA

Arif KARAKAŞ/VAN, (DHA)- VAN Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen  toplantıda, engelli vatandaşların sorunları masaya yatırıldı. Toplantıda engellilerin sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerinde de konuşuldu.

Van Büyükşehir Belediyesi'nden gerçekleştirilen toplantıya, Genel Sekreter Mustafa Yalçın, Bedensel, Zihinsel, Görme ve İşitme engelli derneklerin temsilcileri ve ilgili daire başkanları katıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yalçın, engelli vatandaşların yaşadıkları sorunları gündeme getirerek çözüm odaklı bir yol izlediklerini belirtti.
Yalçın şöyle konuştu:
" Türkiye’de engelliler açısında güzel çalışmalar yapılıyor. Ama yerelde bizlerin de yapması gereken şeyler var. Bu yüzden de burada sizlerle bir araya gelmek istedik. İlkini yaptığımız bu toplantıyı, her ay düzenli olarak sizlerle birlikte yapalım. İleride kurum temsilcilerimizin de yer alacağı daha kapsamlı toplantılar yapalım. Gayemiz, sorunlarınızın konuşulması ve çözüm odaklı bir şeyler ortaya konulmasıdır. Burada dile getirdikleriniz bizim için çok önemlidir. Bu noktada çözülmeyecek bir şey yok. Sizler de yerel yönetimlerin yani bizlerin çözebileceği sorunları dile getirdiniz. Dernekler önceleri daha aktiftiler. Şimdi üzerlerine daha fazla görev düşüyor. STK’ların birinci görevi devlet daireleri ile devamlı irtibatlı olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan Başbakan’ımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’mızdan İçişleri Bakanlığı’mıza kadar herkes sizin için hizmet etmenin önemini vurguluyor. Burada dile getirdiğiniz sorunlar ve çözüm önerileri son derece önemlidir. Bundan sonra da karşılaştığınız sorunlar varsa bunları bizlerle paylaşın ki bizler de gerekli çalışmaları yapalım. İlimizde bir engelli yaşam merkezi ihtiyacımız var. Engelsiz park diye bir çalışmamız var."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Van haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Van haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Van'da engellilerin sorunları masaya yatırıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı