VAN HABERLERİ

Van Çarşı Grubu’ndan Eğitime Destek

IHA
30.10.2015 - 09:45Son Güncelleme :

ÇARŞI VAN GRUBU TOYGUN KÖYÜNDE TEK ODALI EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

IHA

Van Çarşı Grubu, Gürpınar’da tek odalı evde eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.
Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Toygun mezrasında tek odalı bir evde eğitim görürken, konunun basına yansımasının ardından kurulan konteynerde eğitimlerine devam eden 9 öğrenciye bir yardım da Van Çarşı Grubu’ndan geldi. Toygunlu öğrencileri basında izledikten sonra hemen kampanya başlattıklarını belirten Van Çarşı Grubu sorumlusu Gani Acar, “Basında tek odalı bir evde eğitim gören o çocuklarımızı görünce içimizi bir hüzün sardı. Bizde Van Çarşı Grubu olarak orada yokluk içinde eğitim gören çocuklarımıza yardımcı olmak amacıyla hem ilimizdeki esnaf ve arkadaşlarla hem de İstanbul Çarşı Grubumuzla görüşerek yardım istedik. Gerek İstanbul Çarşı Grubu, gerekse ilimizdeki esnaf ve öğrenciler bu anlamlı kampanyamıza destek verdiler. Bizlerde toplanan kırtasiye malzemelerini öğrencilerimize dağıttık” dedi.
Van Çarşı Grubu olarak her zaman eğitimin yanında yer aldıklarını vurgulayan Acar, “Eğitime destek olmak amacıyla bu tür yardımlarımız bundan sonra da devam edecektir. Bizler Van Çarşı Grubu olarak, kampanyamıza verdikleri anlamlı desteklerinden dolayı İstanbul Çarşı Grubu’na, Van esnafına ve öğrenciler teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Çarşı Grubu’ndan Eğitime Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Çarşı Grubu’ndan Eğitime Destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı