MUŞ HABERLERİ

Valilikten Hastaların Oy Kullanması İle İlgili Açıklama

IHA
28.10.2015 - 18:50Son Güncelleme :
Valilikten Hastaların Oy Kullanması İle İlgili Açıklama
IHA

Muş Valiliği, evde sağlık hizmetleri alan hastaların oy kullanmaları ilgili açıklamalarda bulunarak, 112 Çağrı Merkezinin aramasının olacağını bildirdi.
Hastaların oy kullanmalarına yönelik yapılan yazılı açıklamada; "Bilindiği üzere 1 Kasım 2015 tarihinde 2839 Sayılı Kanun çerçevesinde milletvekili seçimi yapılacaktır. Bu durumda vatandaşların en temel haklarından biri olan oy kullanmaları, hak ve sorumluluklarını yerine getirebilmeleri önem arz etmektedir. Sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların oy kullanmaları, sağlıklı diğer vatandaşlarımızla eşdeğer olmaları açısından çok önemlidir. Bu çerçevede evde sağlık hizmeti sunulan hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirmesini sağlamak için; seçim günü ilinizdeki evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezlerinin oy kullanma saatleri süresince açık tutulması, Talepte bulunan hastaların Evde Sağlık Hizmeti sunan hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere götürülmesi ve oy kullanmalarını müteakiben geri getirilmesi, bu süreçte bir sağlık personelinin hastalara refakat etmeleri sağlanacaktır. Sağlık problemi olup oy kullanacak vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanabilmeleri için 112 Çağrı Merkezini aramaları yeterli olacaktır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Valilikten Hastaların Oy Kullanması İle İlgili Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 18 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Valilikten Hastaların Oy Kullanması İle İlgili Açıklama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı