MALATYA HABERLERİ

Vali Süleyman Kamçı’dan 29 Ekim Mesajı

IHA
28.10.2015 - 11:20Son Güncelleme :

MALATYA VALİSİ SÜLEYMAN KAMÇI, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm Malatya halkının bayramını kutladı.
Vali Süleyman Kamçı, yayımladığı mesajla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin içeriden ve dışarıdan odaklar tarafından çökertilmek istendiğini belirterek, bunu başaramayacaklarını ifade etti. Vali Kamçı, “Türk Milleti’nin küllerinden doğuşunun ve tarih sahnesinde yeniden dirilişinin ifadesi olan Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın milletçe gururunu yaşamaktayız. Yedi düvele karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde kenetlenerek tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birini yazan milletimiz, Türk’ün bileğinin bükülemeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiş ve bu zaferini Cumhuriyet’le taçlandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, belirli zaman dilimlerinde karanlık odaklar tarafından içeriden ve dışarıdan çökertilmek istenmiş fakat buna rağmen aziz milletimizin ferasetiyle her defasında bu hain teşebbüslerin üstesinden gelmiştir. Bu, geçmişte böyleydi, bugün de böyledir ve gelecekte de böyle olacaktır. Lakin bilinmelidir ki, şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk’ün çelik iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir” ifadelerini kullandı. Tüm Malatya halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Kamçı’nın mesajında, “Aziz Atatürk’ün liderliğinde kanımız ve canımız pahasına kurmuş olduğumuz Cumhuriyet’in bütün unsurlarıyla ilelebet korunması hepimizin ortak sorumluluğudur. Bizlere miras bırakılan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet’in, şanlı al bayrağın manevi yükü hepimizin omuzlarındadır. Bu millet, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine kast edecek olanlara hak ettikleri karşılığı vermekten asla imtina etmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle yâd ediyor, saygıdeğer Malatya halkının ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” ifadeleri yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Vali Süleyman Kamçı’dan 29 Ekim Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Süleyman Kamçı’dan 29 Ekim Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı