NİĞDE HABERLERİ

Vali Şimşek'ten Cumhuriyet Bayramı mesajı

DHA
28.10.2017 - 12:08Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Cumhuriyet’i gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi Kurtuluş Savaşındaki aynı duygu ve kararlılığa sahiptir" dedi.

Vali şimşek mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Büyük Türk Milleti olarak varoluşumuzun eşitlik ve hürriyet temeline dayalı olarak atılan en önemli adımı olan Cumhuriyetimizin ilanının 94. yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz. Tarih boyunca esaret altına alınamamış Yüce Milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen gösterdiği azim ve inançla kazandığı Kurtuluş Savaşı'nın ardından 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin ilanı ile Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk’ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözü doğrultusunda egemenliğin tek sahibi millet olmuştur. Cumhuriyet, milletimiz için sadece bir yönetim şekli olmayıp istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olarak bize bırakılan en değerli mirastır. Bugün de Cumhuriyet’i gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi Kurtuluş Savaşındaki aynı duygu ve kararlılığa sahiptir. Büyük Önder Atatürk'ün; 'Ey yükselen yeni nesil Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz' sözünde olduğu gibi Cumhuriyetimizin gençlerimizle daha da güçleneceğine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başta Olmak Üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyor, Niğdeli hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Niğde haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Niğde haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Şimşek'ten Cumhuriyet Bayramı mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı