KAYSERİ HABERLERİ

Vali Orhan Düzgün’den ’29 Ekim’ Mesajı

IHA
28.10.2015 - 09:59Son Güncelleme :
Vali Orhan Düzgün’den ’29 Ekim’ Mesajı
IHA

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurulan; siyasal, toplumsal ve kültürel alanda bir yenilenme, kalkınma, modernleşme ve aydınlanma projesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 92. yıldönümünü milletçe birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz" dedi.
Düzgün, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması tarihin yazdığı ender bir başarıdır. Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya başlaması Türk Milleti’nin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini belgelemiş, böylece Cumhuriyetimiz, aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde verebilen yetkin bireyler yetiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur. Unutulmamalıdır ki; Cumhuriyet her şeyden önce barışın, huzurun ve kardeşliğin gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. Büyük Türk Milleti sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir" dedi.
Mesajında, ’92 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi’ diyen Vali Düzgün, şunları kaydetti:
"Bu zafer çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluğu temsil etmekteydi. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak, bir o kadar da gurur vericidir. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Bu amaçla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in, "Giriştiğimiz büyük işlerde, milletimizin yüksek kabiliyet ve yüksek sağduyusu başlıca rehberimiz ve başarı kaynağımız olmuştur." sözünden esinlenerek müteşebbis, hayırsever ve çalışkan Kayseri halkının da desteği ile ilimizin gelişimi konusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Kayserili hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Orhan Düzgün’den ’29 Ekim’ Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Orhan Düzgün’den ’29 Ekim’ Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı