Vali Kamçı: 23 Nisan, Türk milletinin kıyama kalktığı kutlu bir tarihtir - Kayseri Haberleri
Kayseri Haberleri

KAYSERİ HABERLERİ

  Vali Kamçı: 23 Nisan, Türk milletinin kıyama kalktığı kutlu bir tarihtir

  DHA
  21 Nisan 2017 - 16:54Son Güncelleme : 21 Nisan 2017 - 16:54

  Vali Kamçı: 23 Nisan, Türk milletinin kıyama kalktığı kutlu bir tarihtir

  KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Valisi Süleyman Kamçı, ''23 Nisan 1920, kader ve gönül birliği içerisindeki necip Türk milletinin istiklal ve istikbal mücadelesi için kıyama kalktığı kutlu bir tarihtir'' dedi.
  Vali Kamçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajında, ''Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ilkesi ışığında milli egemenliğimizin ilan edilişinin 97. yıl dönümünü coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz'' diyen Kamçı, şunları kaydetti:
  ''23 Nisan 1920, kader ve gönül birliği içerisindeki necip Türk milletinin istiklal ve istikbal mücadelesi için kıyama kalktığı kutlu bir tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil' olarak tanımladığı Türk çocuğuna armağanı olan 23 Nisan, tarih boyunca çocuklara ithaf edilen ilk ve tek bayramdır. Sevgili çocuklar, en önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz; gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yurdu ve milleti yaşatmak için mücadele eden kahraman silah arkadaşlarını, bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında aziz Türk milletine hizmet sunan devlet adamlarından ebediyete intikal edenleri ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyorum.''

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KayseriBugün24 ºCHafif Yağmurlu
  • Pzts19 ºC
  • Salı18 ºC
  • Çarş22 ºC
  • Perş25 ºC
  • Cuma21 ºC
  • Cmts20 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı