AĞRI HABERLERİ

Vali Işın Öğrencilerle Buluştu

IHA
27.10.2015 - 18:15Son Güncelleme :

KREDİ VE YURTLAR KURUMU AĞRI MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE KONUŞAN AĞRI VALİSİ MUSA IŞIN, “BAZEN İNSAN ÖYLE YANLIŞLAR YAPAR Kİ, O YANLIŞLARIN TELAFİSİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. BAZI HATALAR VARDIR Kİ AYNI ÖLÜM GİBİDİR. YAŞARSINIZ AMA HAYATINIZI KARARTIR. DOLAYISIYLA SAKIN SAKIN GELECEĞİNİZİ KARARTACAK MACERALARDAN UZAK DURUN, KÖTÜ ARKADAŞLARDAN UZAK DURUN. İDEOLOJİK KAMPLAŞMA VE KUTUPLAŞMALARDAN UZAK DURUN. SİZ BİR SEFER YAŞAYACAKSINIZ. İKİNCİ BİR SEFER YAŞAMA ŞANSINIZ YOK. HEPİMİZ ÖYLEYİZ. İNSANLARIN GENÇLİK HEVESLERİ OLABİLİR” DEDİ.

IHA

Ağrı Valisi Musa Işın, “Bazen insan öyle yanlışlar yapar ki, o yanlışların telafisi mümkün değildir. Bazı hatalar vardır ki aynı ölüm gibidir. Yaşarsınız ama hayatınızı karartır. Dolayısıyla sakın sakın geleceğinizi karartacak maceralardan uzak durun, kötü arkadaşlardan uzak durun. İdeolojik kamplaşma ve kutuplaşmalardan uzak durun. Siz bir sefer yaşayacaksınız. İkinci bir sefer yaşama şansınız yok. Hepimiz öyleyiz. İnsanların gençlik hevesleri olabilir” dedi.
Kredi ve Yurtlar Kurumu Ağrı Müdürlüğü tarafından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezahat Çeçen Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ isimli etkinliğe konuşmacı olarak Ağrı Valisi Musa Işın katıldı. Karşılıklı sohbet havasında geçen programda, öğrencilere özgeçmişi ile ilgili bilgiler vererek konuşmasına başlayan Ağrı Valisi Musa Işın, öğrencilere saygı ve hoşgörü içerisinde soracakları tüm sorulara cevap vereceğini ifade etti. Öğrenciler tarafından sorulan tüm sorulara içten ve samimi bir şekilde cevap veren Vali Işın, programda öğrencilerin sorunlarını dinledi. Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesiyle birlikte düşmanlarının da arttığını ifade eden Vali Işın, “Devletimiz şu anda kendi bölgesinde zengin bir ülke durumundadır. Etrafımıza baktığımız zaman bütün komşularımız Ortadoğu, Suriye, Irak hatta daha ötelere baktığımızda Afganistan, Pakistan, Mısır gibi ülkeler büyük bir kargaşa, hatta bir kısmında iç savaş, hatta bir kısmında devlet otoritesi dahi yoktur. Ama Türkiye son 10 yılda çok büyük bir sıçrama kaydetti, büyük mesafeler aldı. Biraz önce bahsedildiği gibi tüketim kalıpları değişmiştir. Tüketim miktarları artmıştır. İnsanların dün çok lüks olarak gördüğü şeyler, artık lüks olmaktan çıkmıştır. Dolayısıyla geldiğimiz nokta itibariyle ülkemizin iyi bir noktada olması maalesef bizim düşmanlarımızı da arttırmıştır” dedi.
Programın sonlarına doğru öğrencilere nasihatler veren Ağrı Valisi Musa Işın, “Biz bir terör belasını yaşıyoruz. Maalesef gençlerimizin bir kısmı bunlara heves ediyor. Geleceğini düşünmeden, tasavvur etmeden bunların peşine takılabilmektedir. Geçen yıl üniversitenizden 10 öğrenci birden dağa gitti. Bunlar ikinci sınıf öğrencileriydi. Bunlar 2 yıl sonra bitirdikleri takdirde öğretmen olarak başlayacaklardı. Ama bunlar geleceklerini, hayatlarını kararttılar. Hiçbir şey sizi maceraya sürüklemesin. Hiçbir şekilde hayallere kapılmayın. Hiçbir şey geleceğinizi kaybettiğiniz takdirde geri getirmeyecektir. Sahip olduğunuz hayalleriniz yıkıldığı takdirde bir daha o hayallerinizi kuramayabilirsiniz. Bazen insan öyle yanlışlar yapar ki, o yanlışların telafisi mümkün değildir. Bazı hatalar vardır ki aynı ölüm gibidir. Yaşarsınız ama hayatınızı karartır. Dolayısıyla sakın sakın geleceğinizi karartacak maceralardan uzak durun, kötü arkadaşlardan uzak durun. İdeolojik kamplaşma ve kutuplaşmalardan uzak durun. Siz bir sefer yaşayacaksınız. İkinci bir sefer yaşama şansınız yok. Hepimiz öyleyiz. İnsanların gençlik hevesleri olabilir. Tutkuları olabilir, hayalleri olabilir, bunları yönlendirmek sizin elinizdedir” şeklinde konuştu.
Öğrencilere, anne ve babalarını üzecek hareketlerden uzak durmaları gerektiğini ifade eden Vali Işın, “Anneniz, babanız iyi bir eğitim alabilesiniz diye sizi buraya göndermiştir. Onlar, ‘benim kızım, oğlum üniversitesindedir, yurdundadır’ diye düşünüyorlar. ‘Eğitime göndermişimdir, para gönderiyorum. İşte benim kızım, oğlum 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl sonra okuyup gelecek, kendi geleceğini kuracak.’ Lütfen onların o güzel hayallerini yıkmayınız. Anne babanızı üzmeyiniz. Çünkü siz kendinize kötülük ettiğinizde onları çok üzersiniz. Onlar şu an yemiyor size yediriyor, içmiyor size içiriyor, giymiyor size giydiriyor. Aç kalsa da size para gönderiyor. Lütfen onların bu emeğine saygı gösterin. Elbette ki sizin farklı düşünceleriniz olacaktır. Ama onları ikna etmenin, memnun etmenin bin bir türlü yolu vardır. Onlar gözü gibi sizi korudu. Küçükken sizin peşinizden koştular. Düşmeyesiniz, kırılmayasınız, bir tarafınız kırılmasın, kanamasın diye arkanızdan koştular. Yarın sizde bu duyguları yaşayacaksınız. Sizi bu yaşa getiren anne ve babalarınızın bu hayallerini hiçbir zaman yıkmayın. Siz eğer onları üzecek herhangi bir şey yaparsanız hiçbir zaman hayatta mutlu olamazsınız” dedi.
Program, Ağrı Valisi Musa Işın’ın öğrencilerle çektirdiği özçekim ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Vali Işın Öğrencilerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 18 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Işın Öğrencilerle Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı