SİVAS HABERLERİ

Vali Gül, Sıcak Çermik'te inceleme yaptı

DHA
20.12.2017 - 14:44Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) - SİVAS Valisi Davut Gül, Sıcak Çermik ‘Termal Turizm Bölgesi'nde gezi ve incelemelerde bulundu.
İnceleme gezisinde Vali Davut Gül'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Yıldızeli Kaymakamı Yusuf Cankatar, Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü İbrahim Uçar ve Özel İdare birim müdürleri ile ilgili teknik personeller eşlik etti.
İlk olarak Sivas merkeze bağlı Yukarı Yıldızlı köyünü ziyaret eden Vali Davut Gül ve beraberindekiler, bölgede bulunan termal su kaynaklarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Ardından Sıcak Çermik’te bulunan ÇETAB binasında ilgili müdürlerle bir araya gelen Gül, bölgede yürütülen çalışmaları masaya yatırdı. Bölgeye İl Özel İdaresi olarak çeşitli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Vali Gül, yeni imar planına göre uygun güzergâhta içme suyu hattı çekilerek, mevcut yerleşim alanlarının ve turizm tesislerinin içme suyuna kavuştuğunu ve ÇETAB tarafından abonelik sistemi ile dağıtımların yapılacağını belirtti. Bölgenin tamamındaki içme suyu ve kanalizasyon sıkıntısının yakın zamanda giderileceğini ve termal turizm bölgesinin her yönü ile cazibe merkezi olmasını temenni ettiklerini söyledi.
Kalın köyü ve Mumcu Çiftliği köyü sınırları içerisinde yer alan bölgenin kadastro yenileme çalışmalarının devam ettiğini, ilkbaharla beraber; kanalizasyon, yağmur hattı ve atık su çalışmalarının da başlayacağını aktaran Gül, Sıcak Çermik imar uygulamalarının ve altyapı çalışmalarının tamamlanması ile termal turizm konusunda ve seracılık alanlarında bölgenin cazibe merkezi olacağını sözlerine ekledi.
Daha sonra bölgede yapımı devam eden Bilici Termal inşaatını gezen Gül, tesisin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. İlimizin güzel bir tesis daha kazanacağını ifade eden Gül, "Keyifle, gururla gezdik. Son rötuşlar yapılıyor. İş adamımıza böylesi önemli bir yatırımı ilimize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Öncelikle bölgede yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere, istihdam konusunda şehrimizin gençlerine ciddi oranda imkân sunacaktır. Hem yatırımcımıza hem de ilimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Sivas haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Sivas haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Gül, Sıcak Çermik'te inceleme yaptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı