NİĞDE HABERLERİ

Vali eşi Çiğdem Şimşek, vatandaşları ruh sağlığına davet etti

DHA
01.11.2017 - 13:47Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Şimşek, Niğde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek tedavi gören hastalarla sohbet etti.
Ziyaretinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanlarından gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgi alan Şimşek, tedavi gören vatandaşlar tarafından yapılan elişi, takı, dikiş nakış gibi eşyaları inceledi. Dr. Şimşek, ağır ruhsal bozukluğu olan bu insanları damgalamadan, dışlamadan, doğal yaklaşarak davranalması gerektiğini belirterek, "250 hastaya hizmet vermekte olan merkezde emek verildiğinde bu insanların neler yapabildiğini görmek için halkımızı bu merkezimize ziyarete davet ediyorum” dedi. Şimşek, "Bu merkez sayesinde hastaların bireysel, sosyal ve işlevsel becerileri gelişmekte ve hastaların hastalıklarını tekrarlama, hastaneye yatış alışkanlıklarını azaltmakta, hastaların toplumsal faaliyetlere katılımları artmaktadır. Sağlık bedenen, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir. İnsanların beden sağlığı kadar ruh sağlığı da bozulabilir. Ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara, toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmetlerinin verilmesi,  takip ve tedavilerinin gerektiğinde evde sağlık hizmetleri uygulamasına entegre bir şekilde yaşadıkları ortamda sunulabilmesi için ilimizde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi faaliyet göstermektedir. Merkezde ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara sunulan ruh sağlığı hizmetleri bir bütün olarak değerlendirmekte ve bu kişilerin hizmetten en iyi şekilde yaralanması için ekip anlayışı ile her türlü önlem almakta, bağlı olduğu sağlık tesisi ve diğer ilgili kuruluşlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde çalışılmaktadır.  Merkez sayesinde hastaların bireysel, sosyal ve işlevsel becerileri gelişmekte ve hastaların hastalıklarını tekrarlama, hastaneye yatış alışkanlıklarını azaltmakta, hastaların toplumsal faaliyetlere katılımları artmaktadır.  Her gün yüz yüze geldiğimiz ağır ruhsal bozukluğu olan bu insanları damgalamadan, dışlamadan, doğal yaklaşarak davranalım. 250 hastaya hizmet vermekte olan Merkezde emek verildiğinde bu insanların neler yapabildiğini görmek için halkımızı bu merkezimize ziyarete davet ediyorum. Ayrıca görevli personele yapmış oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederim."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Niğde haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Niğde haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali eşi Çiğdem Şimşek, vatandaşları ruh sağlığına davet etti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:14
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı