KAYSERİ HABERLERİ

Vali Düzgün, aday öğretmenlerle bir araya geldi

DHA
31.03.2016 - 16:07Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - VALİ Orhan Düzgün, 2016 Şubat'ta Kayseri’ye atanan 647 aday öğretmenle 'Aday Öğretmenler 1. Değerlendirme Toplantısı'nda bir araya gelerek, yeni başlayacakları görevlerinde başarılar diledi.

Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da telekonferans yoluyla aday öğretmenlere seslendiği Değerlendirme Toplantısı’nın Kayseri ayağındaki programa Vali Düzgün’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, aday öğretmenler ve aileleri katıldı. Vali Düzgün, Kayseri Valiliği Gültepe Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, bu yıl uygulamaya geçirilen aday öğretmenlik uygulamasının yeni atanan öğretmenlerin görevlerine başlamadan önce tecrübeli öğretmenlerle bir arada olabilmesine fırsat sağlayacağını belirterek uygulamanın başarılı olacağına yönelik inancını dile getirdi. Eğitim ve öğretimin çocukların gelişimi açısından büyük önem taşıdığına işaret eden Düzgün, çocukların matematiği, fiziği, coğrafyayı, Türkçeyi iyi öğrenmeleri kadar iyi bir insan olmalarının da önem taşıdığına dikkati çekerek, çocukların kendilerine, ailelerine, çevrelerine ve tüm millete hayırlı bir evlat olarak yetiştirilmelerinde öğretmenlerin önemli bir yeri bulunduğunu söyledi.

Vali Düzgün, öğretmenlerin görevlerini yaparken talim kısmı ile birlikte terbiye kısmını da ihmal etmemelerini arzu ettiğini vurgulayarak, çocuklara kişiliklerinin gelişimi, yakınlarına ve çevreye davranışları konusunda onların iyi bir insan olmaları sağlandığında iyi bir nesil yetiştirilmiş olunacağını ifade etti. Son zamanlarda ülkenin doğusunda bazı üzücü hadiseler yaşandığını belirten Vali Düzgün, aday öğretmenlerin önemli bir kısmının önümüzdeki yıl doğu ve güney doğu bölgesinde görev yapacaklarını hatırlatarak, “Bütün ruhunuzla, kimliğinizle orada bulunmanızı ve oradaki çocuklara faydalı olmanızı temenni ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Çandıroğlu ise Mevlana hazretlerinin “Geçmişte ne kadar güzel şey varsa geçmişte kaldı artık yeni şeyler bulmak lazım” sözünü anımsatarak Milli Eğitim Bakanlığının yeni bir uygulama başlattığını ve aday öğretmenlerin görevlerine başlamasıyla birlikte eğitim açısından çok daha güzel günlerin çocukları beklediğini anlattı. Kayseri’ye atanan 647 aday öğretmen adına konuşan Orhun Kılıçaslan da, öğretmenlik görevinin onurunun farkında olduklarını belirterek, başta Vali Orhan Düzgün olmak üzere aday öğretmenlik süresince kendilerini destekleyen ve yardımlarını esirgemeyen Milli Eğitim camiasına teşekkür etti. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Düzgün, aday öğretmenlerle bir araya geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Düzgün, aday öğretmenlerle bir araya geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı