Mersin Haberleri

MERSİN HABERLERİ

  Vali Çakacak: Gençleri korumalıyız

  DHA
  16 Mart 2017 - 17:49Son Güncelleme : 16 Mart 2017 - 17:50

  Vali Çakacak: Gençleri korumalıyız

  MERSİN Valisi Özdemir Çakacak, gençlerin başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan koruması gerektiğini söyledi.
  Uyuşturucu ile Mücadelede İller Arası Bilgi Paylaşımı Toplantısı Mersin’de başladı. İki gün sürecek olan toplantıya Vali Özdemir Çakacak, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım ve Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Dr. Sertaç Polat ile İçişleri, Sağlık, Gençlik ve Spor, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Aile ve Sosyal Politikalar, Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu ve Mücadele Teknik Kurulu üyeleri, Eskişehir, Hatay, Konya, Malatya, Osmaniye, Mersin Vali Yardımcıları, Halk Sağlığı Müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.
  Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, madde kullanımının sadece bireyleri değil, toplumun tamamını tehdit eden uluslararası boyutta önemli bir sorun olduğunu söyledi. Çakacak, gençler arasında madde kullanım yaşının her geçen gün düştüğünü ve bunun da toplumsal bir tehdit oluşturmaya başladığını belirterek, "İnsanlarımızı, milletimizi ve ülkemizin geleceğini korumak ve yarınlarımızı garanti altına almak için gençlerimizi başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan korumalıyız" dedi.
  İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Dr. Sertaç Polat’ın konuşmalarının ardından ilk oturuma geçildi.

  MERSİN, (DHA)
  FOTOĞRAFLI)
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  MersinBugün20 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş19 ºC
  • Cuma20 ºC
  • Cmts21 ºC
  • Pazr21 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı20 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı