MERSİN HABERLERİ

Vali Çakacak: Gençleri korumalıyız

DHA
16 Mart 2017 - 17:49Son Güncelleme : 16 Mart 2017 - 17:50

Vali Çakacak: Gençleri korumalıyız

DHA

MERSİN Valisi Özdemir Çakacak, gençlerin başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan koruması gerektiğini söyledi.
Uyuşturucu ile Mücadelede İller Arası Bilgi Paylaşımı Toplantısı Mersin’de başladı. İki gün sürecek olan toplantıya Vali Özdemir Çakacak, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım ve Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Dr. Sertaç Polat ile İçişleri, Sağlık, Gençlik ve Spor, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Aile ve Sosyal Politikalar, Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu ve Mücadele Teknik Kurulu üyeleri, Eskişehir, Hatay, Konya, Malatya, Osmaniye, Mersin Vali Yardımcıları, Halk Sağlığı Müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, madde kullanımının sadece bireyleri değil, toplumun tamamını tehdit eden uluslararası boyutta önemli bir sorun olduğunu söyledi. Çakacak, gençler arasında madde kullanım yaşının her geçen gün düştüğünü ve bunun da toplumsal bir tehdit oluşturmaya başladığını belirterek, "İnsanlarımızı, milletimizi ve ülkemizin geleceğini korumak ve yarınlarımızı garanti altına almak için gençlerimizi başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan korumalıyız" dedi.
İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Dr. Sertaç Polat’ın konuşmalarının ardından ilk oturuma geçildi.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Vali Çakacak: Gençleri korumalıyız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mart 2017 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çakacak: Gençleri korumalıyız haberi güncellenecektir.

  YOL DURUMU
  Trafik durumunu anında takip edin...
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Mayıs 2017, Salı
  MERSİN NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Ardıç Eczanesi

   Merkez
  • Botan Eczanesi

   Merkez
  • Demirel Eczanesi

   Merkez
  • Dicle Eczanesi

   Merkez
  • Elif Eczanesi

   Merkez
  • Beren Eczanesi

   Tarsus
  • Eylül Eczanesi

   Tarsus
  • Gül Eczanesi

   Tarsus
  • Öztürk Eczanesi

   Mut
  • Yeni Şifa Eczanesi

   Gülnar
  Sayfa Başı