MERSİN HABERLERİ

Vali Çakacak, Atatürk Fotoğrafları Sergisini Gezdi

IHA
30.10.2015 - 09:53Son Güncelleme :

MERSİN VALİSİ ÖZDEMİR ÇAKACAK, EŞİ KEVSER ÇAKACAK İLE BİRLİKTE, CUMHURİYET BAYRAMI KAPSAMINDA GAZETECİ HALDUN OKDEMİR’İN AÇTIĞI FOTOĞRAFLARI ARŞİVİNDEN DERLENEN “YURTTA SULH CİHANDA SULH” İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİNİ GEZDİ.

IHA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, eşi Kevser Çakacak ile birlikte, Cumhuriyet Bayramı kapsamında gazeteci Haldun Okdemir’in açtığı fotoğrafları arşivinden derlenen “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” isimli fotoğraf sergisini gezdi.
Atatürk Evi Müzesi’nde cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü çerçevesinde sergilenen Avrupa Gazeteciler Cemiyeti Çukurova Bölge Temsilcisi, Gazeteci Haldun Okdemir’in Atatürk fotoğrafları arşivinden derlenen “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” fotoğraf sergisinde fotoğrafları tek tek inceleyen Vali Çakacak’a, Vali Yardımcıları Cezmi Türk Göçer ve Mahmut Halal, İl Kültür ve Turizm Müdürü ile Bahaettin Kabahasanoğlu da eşlik etti.
Sergide yer alan fotoğraflarla ilgili gazeteci Okdemir’den bilgi alan Çakacak, ayrıca Anıtkabir Müzesi’nden getirilerek, Atatürk Evi Müzesi’nde sergilenen Atatürk’ün çeşitli giysileri ve eşyalarından oluşan bölümü de yakından inceledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Vali Çakacak, Atatürk Fotoğrafları Sergisini Gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çakacak, Atatürk Fotoğrafları Sergisini Gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı