KIRKLARELİ HABERLERİ

Vali Bilgin'den Kırklarelispor'a destek

DHA
08.09.2018 - 12:53Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Valisi Osman Bilgin, 2'nci Lig'de mücadele ederek Trakya Bölgesi'ni ve Kırklareli'ni temsil eden Kırklarelispor'a Kırklarelili vatandaşların 7'den 70'ye destek olması gerektiğini söyledi.

Kırklarelispor'un kombine biletini alarak destek startını veren Vali Osman Bilgin, insanların sadece eleştiri yaptıklarını ama işe sahiplenmeye gelindiğinde kimsenin elini taşın altına koymadığını ifade ederek tüm vatandaşları Kırklarelispor'a destek olmaya davet etti. 'Kırklareli hepimizin, ilimize hepimiz sahip çıkarak belli yerlere getirmeliyiz' diyen Vali Bilgin şunları söyledi:

"Öncelikle, Kırklareli halkına saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Kırklarelispor bizim en önemli değerlerimizden birisi. Spor hem gençliğimizin, hem de bütün halkımızın genciyle yaşlısıyla, yediden yetmiş yediye bir toplumun sosyal dinamiğinin harekete geçirilmesinin sosyal yaşamının oluşması açısından çok önemli bağlayıcı bir unsurdur.Ülkemizde, özellikle futbol çok önemli. Trakya bölgesinde Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli İllerimizden 3 ilimize baktığımızda ilçeleri ile birlikte sadece Kırklarelispor'umuzun 2.ligde olduğunu görüyoruz. Bununda bizim için ayrı bir önemi var.Burada tüm ilimizin yediden yetmişe spor takımıza sahip çıkması gerekiyor. Ben hem halkla iç içe olan bir Vali olarak, hem de yapılan sohbetlerde şahit oluyorum ki; hep eleştiri yapıyoruz, algı yönetimi yapıyoruz, farklı tepkiler ortaya koyuyoruz ama maalesef işin sahiplenilmesine gelindiğinde kulüp başkanını eleştiriyoruz, oradaki yönetimi eleştiriyoruz. Tamam eleştirelim, biz de eleştirelim sorun yok. Ancak bu işi hep beraber sahiplenmemiz lazım, bu ildeki tüm değerler hepimizin değerleri. Yani futbolundan tutun buradaki vatandaşın tarımdan kaynaklı sorununa, sanayinden kaynaklı sorununa, turizmden kaynaklı sorununa, esnafımızın kendi sorunlarına ve devletin sunduğu hizmete, her alanda hep birlikte el ele vererek yapılan yanlışları eleştirerek ama bizlerde işin içine girerek elimizi taşın altına koyarak bu sorumluluğu paylaşmalıyız" dedi.

Vali Bilgin, başkanın bir eksiği varsa değişebileceğini belirterek, "Başkan değişebilir, insanlar gelir kulüp başkanı olurlar ama insanlar geliyorlar eleştiri yapıyorlar. Biz burada kulüp başkanını savunmak veya yaptığı her şey doğrudur veya bizim yaptığımız her şey doğrudur demiyoruz. Söylediğimiz şey, şu bu işi birlikte yapacağız, birlikte çözeceğiz, öncelikle takımın alt yapısını güçlendirmeli, ekonomik olarak sürekli gelir getirici bir kaynak temin etmeliyiz. Burada Vali olarak, ilin Belediye Başkanı olarak, sivil toplum kuruluşları olarak, sorumluluk üstleneceğiz, bunu her alana yayacağız, yoksa eleştiri dilin kemiği yok eleştiri çok kolay bir şey. O nedenle bizim en kısa sürede hep birlikte olup birlikte hareket edip takımımızı, ilimizi ve bütün vatandaşlarımızın yararına olan her şey de birlikte hareket etmeliyiz. Ben bu manada özellikle Kırklarelispor'a destek için, konuşmak yerine herkesin kombine bilet alarak katkı sağlamasını, Kırklarelispor' un formasından tutunda, spor takımımızı temsil eden değerlerini ve ürünlerini satın alınarak destek verilmesini vatandaşımızdan bekliyorum ve rica ediyorum" dedi.

Vali Bilgin, spor işlerinin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu ifade ederek, "Burada takım kulüp başkanı eğer bu işi bu sorumluluğu üstleniyorsa bu işte ona destek olmalıyız. Ama bu işte başkanın yanlış yaptığını düşünenler varsa ve bu işi eleştirenler varsa gelip onlar yaparlar onlar sorumluluk üstlenirler, başkan dahil, biz dahil hepimiz ona destek veririz. Ama bu böyle konuşmayla, eleştirmeyle, algı yönetimiyle olacak bir şey değil.Kırklareli hepimizin, ilimize hepimiz sahip çıkarak ilimizi belli yerlere getirmeliyiz diye düşünüyorum. Bu vesileyle sayın basın mensuplarının da desteği ile bunun tüm halkımıza duyurulması ve ilimizde de dediğim gibi herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Bilgin'den Kırklarelispor'a destek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

08 Eylül 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:07
 • Guneş
  06:37
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  19:41
 • Yatsı
  21:05
Sayfa Başı