EDİRNE HABERLERİ

Uzunköprü'den kısa kısa

AA / Muazzez Aslan
29.02.2016 - 11:29Son Güncelleme :

UZTB personel toplantısı

AA / Muazzez Aslan

EDİRNE (AA) - Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) kurum personeline yönelik toplantı düzenledi.

UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslas başkanlığında, borsada düzenlenen toplantıda, yapılan çalışmalar ve kurumun hedefleri hakkında personele bilgiler aktarıldı.

2016 yılı kontrol kriterleri ve hedefler tablosunun incelendiği toplantıda, üye memnuniyetini arttıracak faaliyetler ve daha iyi hizmet verebilmek için ortaya atılan fikirler tartışıldı.

- Üreticiler kök ve boğaz hastalığı uyarısı

Uzunköprü Ziraat Odası kök ve kök boğaz hastalığına karşı çiftçileri uyardı.

Ziraat Odasından yapılan yazılı açıklamada, küresel ısınma ve değişen iklim düzeni nedeniyle buğday ve diğer ürünlerin olumsuz etkilendiğini belirtti.

Üreticilerin kök ve kök boğaz hastalığına karşı ürünlerini kontrol edip gerekli ilaçlamaları yapması gerektiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

''Bilindiği gibi küresel ısınma sebebi ile değişen iklim düzeni buğdayı ve diğer ürün gruplarını olumsuz etkilemektedir. Ekim ayında beklenen yağışların fazla olması nedeniyle buğday Ekimi 15-20 gün önce yapılmıştır. Üretim sezonu başlangıcından itibaren yağışların düzenli olması, gübre atımının şubat ayı sonuna kadar bitmesi ve toprak sıcaklığının 13-14 derece olması buğday gelişimini 1 ay öne çekmiştir. Mart ayı sonu gibi görülen kök ve kök boğaz hastalığı ilçe ve köylerimizde şimdiden görülmeye başlayabilir. Çiftçilerimizin tarlalarını kontrol edip gerekli ilaçlamaları hassasiyetle yapmaları gerekmektedir. Teknik destek için odamız 5 ziraat mühendisimiz ile hizmete hazırdır.''

- UTSO'dan zararlı e-posta uyarısı

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar zararlı e- postalara karşı vatandaşları uyardı.

İhtiyar AA muhabirine yaptığı açıklamada, kötü niyetli kişilerin bazı e-postalar aracılığıyla zararlı içerikler gönderdiğini belirtti.

Nereden geldiği belli olmayan her mailin açılmaması gerektiğini ifade eden İhtiyar, konuşmasına şöyle devam etti:

''Emniyet Genel Müdürlüğü’nden geliyormuş gibi gözüken ve zararlı içerik bulunduran bir e-posta saldırısı gerçekleştirilmektedir. Bu e-posta size gelirse açmamanız ve hemen silmeniz gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğüne ait e-posta sunucularından gönderilmeyen ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığından gönderiliyor gibi görünen e-posta içeriğinde bulunan Word dokümanının zararlı yazılım içerdiği tespit edilmiştir. Bu tür mailleri açan kişilerin bilgisayarlarında ağ bağlantısını kesip, önemli verilerini yedekledikten sonra sistemlerindeki zararlı yazılımı temizlemeleri gerekmektedir. Olayla ilgili zarar gören kurum ve kuruluşlarının İl Emniyet Müdürlükleri bünyesindeki Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerine müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Konu ile ilgili kapsamlı çalışmalar devam etmektedir''

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Uzunköprü'den kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uzunköprü'den kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı