UŞAK HABERLERİ

Uşak'ta kötü kokuya son

DHA
29.04.2017 - 14:53Son Güncelleme :
DHA

UŞAK Belediyesi, kent merkezindeki çöp konteynırlarının yaz aylarında kötü kokuya sebep olması nedeniyle, şehri yeni nesil konteynırlarla donattı.

Uşak Belediyesi, kent merkezinde kötü koku oluşmaması, görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi ve çöplerin daha düzenli olarak toplanması için, 3 bin litrelik yeni nesil konteynırları cadde ve sokaklara yerleştirmeye başladı. Kapakları pedalla açılan yeni nesil çöp konteynırları, zaman içinde kentin her noktasına yerleştirilecek. Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal, ‘Şehrimiz Evimiz, Temizliği Önceliğimiz' sloganıyla hareket ettiklerini belirterek, "Yeni nesil konteynırlar sayesinde kötü koku ve sızıntı tamamen önlenecek. Hem görüntü hem de kullanım açısından elverişli olan konteynırları, Uşak şehir merkezinde her noktaya monte edeceğiz. Şu ana kadar 80 adet konteynırı öncelikli ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirdik" dedi. Yeni nesil çöp konteynırlarının çevre ve sağlık açısından kente yarar sağlayacağını savunan AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise, "Cadde ve sokaklar kentin ortak noktalarıdır. Kendi evimize gösterdiğimiz özen, ilimiz için de geçerli. Kötü koku ve görüntüden zaman zaman vatandaşlarımız muzdarip oluyordu. Özellikle yaz dönemlerinde, eski nesil konteynırlardan çıkan koku, halkımızı rahatsız ediyor. Bu sorunun önüne geçmek için çevreye ve sağlığa zarar vermeyen konteynırları temin ettik. Yeni nesil konteynırlar halkımızın müşterek malı ve bunlara sahip çıkmak bir vatandaşlık görevidir" dedi.

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak'ta kötü kokuya son hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak'ta kötü kokuya son haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı