UŞAK HABERLERİ

Uşak Üniversitesi ile müftülük arasında işbirliği protokolü

AA / Soner Kılınç
24.02.2016 - 17:11Son Güncelleme :
Uşak Üniversitesi ile müftülük arasında işbirliği protokolü
AA / Soner Kılınç

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile Uşak Müftülüğü arasında mesleki eğitim-öğretim uygulama ve işbirliği protokolü imzalandı.

Uşak Üniversitesindeki imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, protokolün İslami İlimler Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri ile Uşak Müftülüğü ve din hizmetleri personeli arasında işbirliğini sağlamak, öğrencilere yönelik mesleki eğitim, geliştirme kursları, konferanslar, mesleki tatbikat ve cami uygulamaları gibi faaliyetleri kapsadığını söyledi.

Üniversite şehir bütünleşmesini önemsediklerini kaydeden Rektör Çelik, "Protokolle öğrencilerimizin bilimsel ve mesleki yeterliliklerin artırılması, mesleki eğitim ve kursları geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Uşak Müftüsü Fuat Altındaş ise protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Uşak Üniversitesi’nin şehrin gelişmesine katkısının önemli olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak Üniversitesi ile müftülük arasında işbirliği protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak Üniversitesi ile müftülük arasında işbirliği protokolü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı