UŞAK HABERLERİ

Uşak Kalkınma Vakfı kentin tarihine ışık tutacak

DHA
30.03.2017 - 18:17Son Güncelleme :
DHA

UŞAK Valisi Ahmet Okur, kentin tarihi potansiyelini ortaya çıkarmak için çalışan Uşak İli Kalkınma Vakfı'nın bünyesinde turizm alt yapı birliği kurulduğunu ifade etti.

Uşak İli Kalkınma Vakfı, 2017 yılı olağan genel kurul toplantısı Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda düzenlendi. Vakfa 2016-2017 yılında sağlanan 1 milyon 10 bin 724 lira bağışın 965 bin lirasının Uşak'ı Avrupa ve Türkiye'de temsil eden ve yeterli bütçesi olmayan Muratbey Uşak Basketbol Kulübü'ne aktarıldığı, geri kalan bağış miktarının da çeşitli fuarlarda Uşak'ın tanıtımı için kullanıldığı açıklandı. Uşak İli Kalkınma Vakfı toplantısına Vali Ahmet Okur, Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, kaymakamlar, sanayici ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vakıf üyeleri katıldı. Uşak Valisi Ahmet Okur, vakfın bundan sonraki süreçte Uşak'ın tarihi potansiyelini ortaya çıkarmak için çalışacağını söyledi. Uşak İli Kalkınma Vakfı'nın bünyesinde turizm alt yapı birliği kurulduğunu ifade eden Vali Okur, "Uşak'ın turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için çalışmalara başladık. Uşak adına valilik olarak yeni bir logo geliştirerek tescilini yaptırdık ve kullanmaya başladık. Yeni logomuzla Uşak'ı Altın Şehir olarak tanıtacağız. Haziran ayında Ulubey ilçesinde bulunan Blaundos Antik Kenti'nde İl Özel İdaresi'nin katkısı ile kazı çalışmaları başlayarak tarih günyüzüne çıkarılacak. Ayrıca Uşak'ın Banaz ilçesinde yapılan kazı çalışmasında Uşak'ın tarihi ve arkeolojik anlamda 320 binli yıllara dayanan çok eski yontma taş devri kalıntıları bulundu. Bu yıl da o bölgede kazı çalışmaları devam edecek. Banaz ilçesinde kazı çalışmaları mayıs ayında düzenlenen Ulusal Arkeoloji Kongresi'nde tanıtılacak. Eşme ilçesinde de Kemer dağında yamaç paraşütü süreci başlatıldı. Öncelikle Uşak tarihini ortaya çıkarak çalışmaları yürütüyoruz" diye konuştu.

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak Kalkınma Vakfı kentin tarihine ışık tutacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 18 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak Kalkınma Vakfı kentin tarihine ışık tutacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı