İZMİR HABERLERİ

Üretici muhtarlar Konak'ta buluştu

DHA
27.03.2017 - 11:56Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE Muhtarlar Konfederasyonu'na bağlı 'Üretici Muhtarlar'ın ürünleri, İzmir'in Konak ilçesinde açılan, 'Köy Tadında Yöresel Ürünler Festivali' ile İzmirlilerle buluştu.
Alsancak Dominik Caddesi'ne kurulan stantlarda Hatay'dan Bursa'ya, Bitlis'ten Trabzon'a kadar Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen muhtarların ürettiği bölgelerine özgü lezzetler sergilendi. Altı gün süren ve yoğun ilgi gören etkinliğin son gününde üretici muhtarlar Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve belediye meclis üyelerini ağırladı. Yöresel lezzetlerden oluşan kahvaltı ile güne başlayan Başkan Pekdaş ve beraberindekiler daha sonra stantları gezerek bol bol alışveriş yaptı.
ÜRÜNLERİNİ TANITTILAR
Konak Belediyesi olarak ilk kez böylesi bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Başkan Sema Pekdaş, bu sayede Türkiye'nin farklı illerinden muhtarların ürünlerinin İzmirlilerle buluştuğunu söyledi. Festivale ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten Pekdaş, "Bu etkinliği asıl önemli kılan, bu faaliyetin Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından yapılıyor olmasıdır. Konfederasyonun üretici muhtarların ürünlerini tanıtma gibi bir çabası var. Biz de Konak Belediyesi olarak bu çabaya katkı koyduk. Türkiye'nin farklı şehirlerinden muhtarlarımız Konak'a geldi, birlikte hem bu ürünlerin tanıtımını yaptık hem de bu ürünlerin İzmirlilerle buluşması sağladık" dedi. Keyifli geçen buluşmada muhtarlar Başkan Pekdaş'a günün anısına üzerinde adının yazılı olduğu Trabzon Vakfıkebir ekmeği armağan etti.
İzmirlilerin ilgi gösterdiği festival birbirinden lezzetli yöresel ürünü alıcısıyla buluşturdu. Cevizden pişmaniyeye, çeşit çeşit peynirden künefeye kadar pek çok gıda ürünün yer aldığı stantlar gün boyu dolup taştı. Alsancak sakinleri de ilk kez ev sahipliği yaptıkları festivalden memnun kaldı. Festivalin düzenlendiği Kültür Mahallesi'nin muhtarı Nilgün Güney, etkinliğe mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Güney, "Bu etkinliğin İzmir'de yapılmasını ve bizim mahallemizde olmasını çok istedik. Başkanımız Sema Pekdaş bize destek verdi. İyi ki de destek verdi ve bu etkinlik burada oldu" dedi. Ege Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Sümer Mahalle Muhtarı Ayşe Taylan da desteklerinden ötürü Başkan Pekdaş'a teşekkür etti. Taylan, "Bu etkinliği yapma isteğimizi başkanımıza söylediğimiz zaman bizi kırmadı. Konak'ta böylesi güzel bir etkinliği düzenlenmesine destek verdiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Üretici muhtarlar Konak'ta buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üretici muhtarlar Konak'ta buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı