KIRKLARELİ HABERLERİ

Üniversiteliler, iş dünyasıyla buluştu

DHA
29.04.2017 - 13:38Son Güncelleme :
DHA

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü tarafından düzenlenen kariyer seminerinde işadamı Faruk Akçalı, öğrencilerle bir araya geldi.

Makine Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümleri öğrencilerini iş dünyasıyla buluşturmak ve çalışma hayatını daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla düzenlenen seminere; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, üniversite akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katılım gösterdi. Farel Plastik AŞ. Genel Müdürü Faruk Akçalı, seminerde ilk olarak firmaları hakkında bilgiler paylaştı. Daha sonra Farel'in beyaz eşya ve otomotiv sektörleründe dünya devi firmalarına doğrudan üretim yaptığını belirten Akçalı, kullandıkları üretim teknolojileri (enjeksiyon, boyama ve montaj), üretim kapasitesi ve yapılan Ar-GE çalışmaları konularında ayrıntılı bilgiler verdi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Üniversiteliler, iş dünyasıyla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversiteliler, iş dünyasıyla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı