KARAMAN HABERLERİ

Üniversite öğrencilerinden Niğde'de iki anlamlı ziyaret

DHA
31.03.2017 - 11:13Son Güncelleme :
DHA

Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)- KARAMANOĞLU Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Enerji Verimliliği Öğrenci Topluluğu, Ömer Halisdemir Üniversitesini ve 15 Temmuz’da şehit olan Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.
Topluluk üyeleri öncelikle Ömer Halisdemir Üniversitesine ziyaret gerçekleştirerek üniversitenin merkezi yerleşkesinde bulunan Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi laboratuvarlarını gezdi. Öğrenciler burada güneş enerjisi ve sistemleri, grafen ve termal enerji üzerine çalışan araştırma birimlerini yakından tanıma imkanı buldu. Teknik gezi kapsamında c-Si HIT Fotovoltaik Pilot Hattı, Silisyum Heteroeklem Güneş Hücresi (Si-HIT) Araştırma, Organik Fotovoltaik Araştırma, Grafen Araştırma ve Termal Enerji Araştırma Laboratuvarlarını gezen öğrenciler, uzmanlardan detaylı bilgi edindi. 

Teknik gezinin ardından KMÜ öğrencileri, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan ve 15 Temmuz’da şehit edilen Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek kabre çiçek bıraktı.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Üniversite öğrencilerinden Niğde'de iki anlamlı ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite öğrencilerinden Niğde'de iki anlamlı ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı