İSTANBUL HABERLERİ MALTEPE HABERLERİ

Üniversite 'Çocuk Edebiyatı Günü' düzenliyor

DHA
08.04.2018 - 09:39Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA)

MALTEPE  Üniversitesi, Çocuk Edebiyatı Günü düzenliyor. Etkinlikte panel ve çeşitli atölyeler yer alıyor.

Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü 10 Nisan  günü 'Çocuk Edebiyatı Günü III' başlıklı bir etkinlik düzenliyor. Etkinlikte panel ve çeşitli atölyeler yer alıyor.

Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın yöneteceği panele Dr. Öğr. Üyesi A.Nejat Töngür, Öğr. Gör. Yusuf Çotuksöken, dilbilimci ve eğitmen Ayşegül Dede konuşmalarıyla katkıda bulunacak; Betül Gece ve Ş. Yeşim Dizdaroğlu ise atölyelerin moderatörlüğünü üstlenecek.

Panelde, her yıl çok sayıda izleyicinin katıldığı etkinlikte çocuklar için yazılan şiirler, çocuk roman  kahramanları, resimlerin öyküleştirilmesi, masalların canlandırılması gibi birçok konu tartışılacak.

'Geleceğin Edebiyatçıları' başlıklı bölümde ise Marmara Eğitim Kurumları öykü yarışmasında dereceye giren 6'ncı sınıf öğrencilerinden Naz Emecen, Emirhan Çiftçi ve Dilara Başaran’a, yapılacak törenle ödülleri verilecek.

Çocuk kitapları yayımlayan birçok yayınevi de bu etkinlikte çocuklarla ve öğrencilerle buluşacak.   

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Maltepe haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Maltepe haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Üniversite 'Çocuk Edebiyatı Günü' düzenliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı