İZMİR HABERLERİ

TÜRKONFED İZMİR’de rapor açıklayacak

DHA
24.07.2017 - 12:10Son Güncelleme :
DHA

BATI Anadolu Sanayici ve İş adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu, ev sahipliği yapacakları, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) işbirliğiyle hazırlanan "Kent-Bölge: Yerel Kalkınmada Yeni Dinamikler-Türkiye’nin Kentlerinden Kentlerin Türkiyesi’ne" raporunun yerel toplantısına tüm İzmirlileri davet etti.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilirliği için yerelden bölgesele, ulusaldan küresele uzanan yeni bir kalkınma modeli önerisi getiren TÜRKONFED'in, İstanbul Politikalar Merkezi işbirliğiyle yayımladığı "Kent Bölge: Yerel Kalkınmada Yeni Dinamikler-Türkiye’nin Kentlerinden Kentlerin Türkiyesi’ne" raporu yerel tanıtım toplantılarının ilkini BASİFED olarak 27 Temmuz tarihinde İzmir’de gerçekleştireceklerini vurgulayarak "Tüm İzmir ve Ege iş dünyasını, yerel ve bölgesel kalkınma modellerinin değerlendirileceği bu toplantıya katılmaya çağırıyorum" dedi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman tarafından yapılacak açılıştan sonra TÜRKONFED Danışmanı Dr. Haluk Tükel’in moderatörlüğünde, aynı zamanda rapor yazarları da olan İPM Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman’ın katıldığı "Yerel Kalkınmada Yeni Dinamikler: Kent-Bölge Kavramı" paneli yapılacak. Türk iş ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinin de katılacağı panelde, İzmir’in sosyo-ekonomik yapısı, İzmir’in de içinde bulunduğu 12 şehirde kent-bölge oluşumunun dinamikleri ve potansiyelleri ele alınacak. Bu kentlerin küresel üretim, tüketim ve dolaşım ilişkilerinden nasıl etkilendiği, kentlerin potansiyel imkânları ile kısıtları arasındaki makasın nasıl daralacağına dair çözüm önerileri masaya yatırılacak.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TÜRKONFED İZMİR’de rapor açıklayacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:04
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı