BARTIN HABERLERİ

Türkmenler ‘Geliş’ Dedi

IHA
21.12.2015 - 10:15Son Güncelleme :

3. TÜRKVİZYON ŞARKI YARIŞMASINA SÜRİYE TÜRKMENLERİ ADINA ADİL ŞAN KATILDI

IHA

Türk dünyasını bir araya getiren büyük coşku ve heyecana sahne olan 3. Türkvizyon Şarkı Yarışması’na Suriye Türkmenleri adına katılan Adil Şan yaptığı açıklamada, “Çok mutluyuz hedefimize vardık hedefimiz birincilik yada derece değildi önemli olan orada Türk dünyası zincirinin bir halkası olmaktı” dedi.
3. Türkvizyon Şarkı Yarışması İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Suriye Türkmenleri adına yarışamaya katılan Adil Şan İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Çok mutluyuz hedefimize vardık hedefimiz birincilik yada derece değildi, önemli olan orada Türk dünyası zincirinin bir halkası olmaktı. Herkes Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri’nden bahsediyor. Geceye damgayı vurduk, bence biz bu yarışmadan birinci çıktık. Eserimiz ‘Geliş’ Suriye Türkmenleri’nin Suriye topraklarına gelişini anlatıyor. Orada hangi bölgelerde olduğumuzu ve hangi aşiretler oluğunu anlatıyor. 84 bin otakla gidip üç kıtaya nam saldığımızı ifade ediyor’’ dedi.
Türkvizyon’a sözleri kendine müziği Alpay Göltekin’e ait ‘Geliş’ adlı eserle katılan Adil Şan, “Müziği ve dans şöleniyle kostümüyle bir tarihi 3 kıtasıyla Türk dünyasına anlattık ve hem salonda bulunan seyircileri hem ekranları başındaki izleyicileri bu tarihi şölene tanıklık ettiler. Hedefimiz buydu ve şükür Allah bizi mahcup etmedi bu yarışmadan sempati özel ödülünü aldık. Muhteşem bir yarışmaydı biz Suriye Türkmenleri Türkiye bizi unuttu Türk soydaşlarımız can gardaşlarımız bizi bilmiyor diye dövünüp duruyorduk ama şunu gördük ki biz Türklerin kalbinde gizliymişiz. Biz hep vefalı Türkler gelecek derdik ve geldiler. Ekmeklerini bizimle paylaştılar. Yaramıza merhem oldular Allah yüce Türk Milletini her daim yüksekler taşısın incitmesin’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Türkmenler ‘Geliş’ Dedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Aralık 2015 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkmenler ‘Geliş’ Dedi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

03 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı