KONYA HABERLERİ

Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsleri Konya’da

IHA
28.01.2016 - 16:22Son Güncelleme :

TOPLU ULAŞIM ALANINDA ÇEVRECİ VE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİ İLE TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLAN KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DOĞALGAZLI OTOBÜSLERİN ARDINDAN TÜRKİY'NİN İLK ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİNİ HİZMETE SUNUYOR.

IHA

Toplu ulaşım alanında çevreci ve yenilikçi çözümleri ile Türkiye’ye örnek olan Konya Büyükşehir Belediyesi, doğalgazlı otobüslerin ardından Türkiye’nin ilk elektrikli otobüslerini hizmete sunuyor.
Türkiye’de ilk elektrikli otobüs ihalesini gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi, yerli üretim olan elektrikli otobüsleri teslim aldı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, toplu ulaşım alanında her zaman son teknolojileri ve yenilikçi çözümleri takip ettiklerini belirterek, ulaşım filosunu doğalgazlı otobüslerin ardından Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsleri ile güçlendirdiklerini söyledi.
Anadolu’da ilk tramvay sistemini kuran Konya’da geçtiğimiz yıl ilk bataryalı tramvay (katanersiz) sistemini hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, elektrikli otobüslerle Türkiye’de çevreci ve yenilikçi örnek bir çalışmaya daha imza attıklarını vurguladı. Test sürüşleri sırasında çok olumlu geri bildirimler aldıklarını belirten Başkan Akyürek, enerji tüketimi düşük, verimli ve çevre dostu 4 aracın Konya için hayırlı olmasını diledi.
ÇEVRECİ, SESSİZ, ŞARJ EDİLEBİLİR
E-Bus ismi verilen elektrikli otobüsler; şarj edilebilir elektrik (akü) ile çalışan, 10.7 metre uzunluğunda, üç kapı sayesinde hızlı yolcu indirme-bindirme imkanı sağlayan, süper alçak tabanlı, 25 kişi oturma kapasiteli, çevreci, sessiz, ekonomik, verimli bir şehir içi otobüsü olarak birçok çözümü bir arada sunuyor. Tam şarj edildiğinde en az 200 kilometre menzile ulaşabilen E-Bus, elektrikli araç istasyonlarında şarj edilebilmekle birlikte, acil durumlarda doğrudan 380V bağlanıp, başka hiçbir cihaza veya şarj istasyonuna ihtiyaç duymadan da şarj edilebiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsleri Konya’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2016 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsleri Konya’da haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Kasım 2018, Salı
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı