BİLECİK HABERLERİ

Türkiye 'de doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık, Bilecik'te tartışılacak

AA / Muhsin ARSLAN
10.02.2015 - 13:03 |Son Güncelleme :
Türkiye de doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık, Bilecikte tartışılacak
AA / Muhsin ARSLAN

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğünde "Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi" düzenleneceği bildirildi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kentleşmesinin etkisiyle dengesiz beslenme ve sağlıksız yaşamın hızla yayıldığını kaydetti.

Zararlı alışkanlıkların, hareketsizliklerin, spordan uzak durmanın ve yapay katkılı gıda tüketiminin sağlık tedbirlerini etkilediğini vurgulayan Özcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Organik üretim, doğal gıdalar, doğal ilaçlar, bitkisel tedavi yöntemleri, tamamlayıcı tıp teknikleri gibi konularda günümüzde büyük bir kavram kargaşası ve bilgi kirliliği yaşanmakta. İnsanlar doğal denilerek sunulanları düşünmeden alabilmekte ve kullanabilmektedir. Bu tür alışkanlıkların önüne geçilebilmesi, konunun uzmanları tarafından işlenmesi ve tartışılması, uzman olmayan kesimlerin ve tüketicilerin yanıltılmalarının önlenebilinmesi önemli bir sorumluluk olarak görülmektedir. Bu amaçla Başbakanlık sağlık koordinatörlüğünün öncülüğünde ve üniversitemizin ev sahipliğinde uluslararası katılımlı 'Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi' gerçekleşecektir. Farklı çözüm ortaklarını bir araya getirmesi, karşılıklı deneyimlerin paylaşılması ve ortak kararlar alınmasını sağlayacak olan zirve, geniş bir platform niteliği taşımaktadır."

Zirvenin, 21-23 Mayıs'ta Şeyh Edebali Üniversitesi Yerleşkesi'nde düzenleneceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Türkiye 'de doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık, Bilecik'te tartışılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Şubat 2015 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye 'de doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık, Bilecik'te tartışılacak haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ekim 2019, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Güneş
  07:09
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:50
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:39
Sayfa Başı