ANTALYA HABERLERİ

Türel’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
29.10.2015 - 14:14Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92. YILI SEBEBİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı münasebetiyle yayınladığı mesajda son dönemdeki terör olaylarına vurgu yaptı ve Türkiye’nin hem terör olaylarına hem deseçim sürecine rağmen, sarsılmaz bir inanç ve güvenle kutladığını söyledi. Türel " Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve arkadaşlarını, bu vatan için şehadet şerbeti içmiş şehitlerini şükran ve minnetle anmaktadır.Artık her Cumhuriyet Bayramı’nı, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 ülkü ve hedefleri yönünde ilerleme kararlılığımızın, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milli birlik ve beraberliğimize inancımızın nişanesi olarak kutluyoruz." edi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yaşına, güçlü adımlarla, milli uçak, helikopter, tank, füze sistemlerini kendisi üretir durumda, yurdu hızlı tren, otoyol ve fiberoptik internet ağlarıyla örmüş, eğitim, sağlık, sosyal devlet, bilim, kültür gibi her alanda ilerlemiş olarak gireceğini iade eden Türel, mesajında şöyle dedi:
" Antalya, Türkiye’nin lider şehirlerinden birisi olarak, Cumhuriyetimizin 100. Yılına, hızlı tren, otoyol, kruvaziyer liman yatırımlarını, Boğaçayı marina yatırımlarını bitirmiş, elektrikli taşıtların kullanıldığı, raylı sistemin gelişmesinden sonra, ana akslarda metro sisteminin konuşulmaya başlandığı, müreffeh bir il olarak girecektir. 2023 Antalya’sı sağlık kampusu, yeni üniversiteleri, yeni teknoparklarıyla, akıllı şehir teknolojileriyle, bambaşka bir şehir olacaktır. Gazipaşa’dan Kaş ve Kalkan’a kadar her ilçemiz, her belde ve köyümüz bugünkü sıkıntıları çoktan geride bırakmış olacaktır. Artık bunlar hayal değil, Antalya olarak ulaşabileceğimiz ve inşallah hep beraber gerçekleştireceğimiz hedeflerimizdir.
Birlik ve beraberlikle kazanılan milli mücadeleden sonra Cumhuriyetimizi kuran kahramanların ve bugüne kadar kendisini ülkesine feda etmiş olan şehitlerimizin aziz hatıraları için bu hedeflere ulaşacağız. Bütün hemşehrilerimin, özellikle genç kardeşlerimin bu güveni duymasını, Türkiye’ye ve Antalya’ya bu güvenle bakmasını, Cumhuriyetimizin 92. Yılını bu heyecan ve inançla kutlamalarını arzu ediyor ve bu duygularla kadın, erkek, genç, yaşlı tüm Antalyalıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Türel’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türel’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı