TTK'da toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı - Zonguldak Haberleri
Zonguldak Haberleri

ZONGULDAK HABERLERİ

  TTK'da toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

  DHA
  15 Mart 2017 - 16:38Son Güncelleme : 15 Mart 2017 - 16:39

  TTK'da toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)- ZONGULDAK'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasındaki 27'nci Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı.
  Kurumda çalışan yaklaşık 8 bin işçiyi ilgilendiren görüşmelerin ilk günündeki toplantıya, TTK Genel Müdür Vekili Ercan Gebeş, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Erhan Polat ve işletme müdürleri katıldı. TTK Genel Müdür Vekili Ercan Gebeş, görüşmeler sonucunda yapılacak olan toplu iş sözleşmesinin, işçilerinde alın terinin karşılığını bularak ve kurumu da sıkıntıya sokmadan imzalanmasını diledi.
  GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, işçilerin hak ve hukuklarını savunmak için ellerinden gelen mücadeleyi görüşmeler boyunca yapacaklarını söyleyerek, "Biz üretmek, ülkemize kazandırmak ve kazanmak istiyoruz. Bu sözleşmenin ülkemize, milletimize, TTK'da çalışan kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Başarılı olacağımıza ve masadan da anlaşarak kalkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
  1 Ocak 2017-31 Aralık 2018 tarihleri arasını kapsayacak toplu iş sözleşmesinin ilk maddesinin kabul edildiği açılış oturumunda, görüşmelere 30 Mart Perşembe günü devam ediecek.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ZonguldakBugün20 ºCAçık
  • Cmts20 ºC
  • Pazr16 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı16 ºC
  • Çarş18 ºC
  • Perş18 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı