ANKARA HABERLERİ

TSE’ye büyük görev düşüyor

Hürriyet Haber
07.11.2017 - 16:04Son Güncelleme :

Ekonomi Bakanlığı Genelgesi ile TSE tarafından uzakdoğu menşeli ithal ürün denetimleri artırılmasını değerlendiren Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Eran Görgen, “Daha verimli bir dünya için TSE denetimlerini destekliyoruz” dedi.

Hürriyet Haber

Kalitesiz ve güvenilir olmayan yabancı menşeli ürünlerin Türkiye ekonomisine zarar verdiğini kaydeden Görgen özetle şunları söyledi:
“Özellikle LED ampul kullanımının yaygınlaşmasıyla, Türkiye pazarında bu kalitesiz ürünlerin daha çok yer aldığını üzülerek gördük. Ekonomi Bakanlığı, temmuz 2017’de yayımladığı bir genelge ile ithalatta, özellikle uzakdoğu menşeli ürünlerde TSE denetimini ciddi şekilde artırdı. Lokal üretim ve ithal ürünlere uygulanan sıkı denetiminin uzun vadede, piyasaya kaliteli ve güvenilir ürün sunan firmalara ve asıl Türkiye’deki tüketicilere fayda sağlayacağına inancımız tam. Bu noktada TSE’ye de çok büyük görev düşüyor.

TÜKETİMDEKİ PAY DA DÜŞECEK

İthalat yapan tüm markalar doğru ürünü getirtip optimum fiyatla tüketiciye sunmak zorunda. Oysa pazarda ülke ve tüketici dinamiklerine uymayan, göz sağlığını tehdit edebilen ve tüketicinin harcadığı paranın karşılığında verim alamadığı ürünlerin varlığı hem ekonomiyi hem de sağlığımızı tehdit ediyor. Ekonomi Bakanlığı’nın devreye soktuğu iyileştirici uygulamalar arttığı sürece aydınlatmanın, genel elektrik tüketimi üzerindeki payı düşecek, daha tasarruflu, daha verimli, sürdürülebilir ve daha sağlıklı bir dünyanın çok da uzak olmayacak. Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana Türkiye’nin potansiyeline hep inanan ve güvenen bir şirket olduk. Türkiye’nin doğru aydınlatılması için özveri ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden TSE’ye büyük görev düşüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Kasım 2017 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TSE’ye büyük görev düşüyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:05
Sayfa Başı