İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

"Trump bize daha da güçlü olmak için tarihi bir fırsat veriyor"

DHA
26.06.2018 - 11:37Son Güncelleme :
Trump bize daha da güçlü olmak için tarihi bir fırsat veriyor
DHA

Deniz Kılınç / İstanbul, 26 Haziran (DHA) – Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, “Trump bize birleşmek ve daha da güçlü olmak için tarihi bir fırsat veriyor” dedi.
Le Maire, Financial Times’a verdiği röportajda, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Avrupa Birliği’nin (AB) sürdürülebilmesi açısından büyük önem taşıyan Fransa-Almanya ilişkilerine “yeni bir doğrultu verdiğini” söyledi.
Bir önceki Fransa yönetiminde bozulmaya başlayan Fransa-Almanya ilişkileri için durumun değişebileceğini belirten Le Maire, Trump’ın uygulamaya koyduğu ek gümrük vergilerinin mevcut durumu zorladığını ve imzalanmış anlaşmaları bozarak Avrupa genelinde bir tepki verme isteği yarattığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Trump bize daha da güçlü olmak için tarihi bir fırsat veriyor" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı