TRABZON HABERLERİ

Trabzon’da Eski BBP’liler 1 Kasım’da AK Parti’yi Destekleyecek

IHA
30.10.2015 - 17:39Son Güncelleme :

BBP ESKİ İL BAŞKANI AV. OSMAN ÇITLAK AK PARTİYİ DESTEKLEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Trabzon’da Büyük Birlik Partisi (BBP) eski il yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında 1 Kasım’daki seçimlerde AK Parti’yi destekleyeceklerini belirttiler.
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısına BBP kurucusu ve eski MKYK üyesi Cemal Binler, BBP eski Disiplin Kurulu Başkanı, Alperen Ocakları üyesi Av. Halis Yeşilyurt ve BBP eski İl Başkanı Av. Osman Çıtlak katıldı. Burada basın açıklamasını yapan BBP eski İl Başkanı Av. Osman Çıtlak, “Bizler Büyük Birlik Partisi’nde siyaset yapmış isimler olarak 2 gün sonra yapılacak 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimleri ile ilgili kanaatlerimizi açıklamak için bu basın toplantısını düzenliyoruz. Biz siyaseti hiçbir zaman geçim aracı olarak görmedik. Siyaset bize göre; vatan, millet ve devlet edeb müddet için hizmet vasıtasıdır. Geçmişte bunu şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yaptık. Bu günde ilk günde çizgimindeyiz ve siyasi tavrımızı belirlerken aynı ilkelerle hareket ediyoruz. Hepsi yerli, millet ve büyük Türkiye için çalışan partilerin daha iyi hizmet yarışı yaptığı bir ortamda parti farklılıkları tercihi belirleyen bir unsur olabilir. Ancak yaklaşmakta olan seçim siyasi partiler arasında bir hizmet yarışı olmaktan daha öte bir anlam ifade etmektedir. İçinden geçmekte olduğumuz bu kritik süreçte tüm itirazlarımız, muhalafetimiz baki kalmak üzere, bir koalisyon hükumeti ile ülkenin kaosa sürüklenmemesi ve Yeniden Büyük Türkiye için 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti’yi destekleyeceğimizi çağrımızın bizimle aynı hassasiyeti taşıyan kardeşlerimizi de bu yönde olduğunu, Türk ve Kürt tüm alperenleri Yeni Türkiye için birlik ve beraberliğe çağrımızı kamuoyuma saygı ile beyan ederiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon’da Eski BBP’liler 1 Kasım’da AK Parti’yi Destekleyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon’da Eski BBP’liler 1 Kasım’da AK Parti’yi Destekleyecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı