ADIYAMAN HABERLERİ

TPAO’dan Adıyaman’a 3 Bin Ton Asfalt Desteği

IHA
02.07.2015 - 14:57Son Güncelleme :

TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI ADIYAMAN'DA KURULUŞLARA 3 BİN TON ASFALT YARDIMINDA BULUNDU

IHA

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Adıyaman Bölge Müdürlüğü, Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresine, Adıyaman ve Kahta Belediyelerine toplam 3 bin ton asfalt desteğinde bulundu.
Asfalt protokolü Valilik Makamında Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve Türkiye Petrolleri Bölge Müdürü Savaş Bütün arasında imzalandı.
İmzalanan protokol ile Türkiye Petrolleri tarafından 2015 yılı içerisinde, Adıyaman Valiliğine bin ton, Adıyaman Belediyesi’ne bin 500 ton ve Kahta Belediyesi’ne de 500 ton olmak üzere toplam 3 bin ton asfalt verilecek.
Düzenlenen asfalt protokol imzasında konuşan Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün, “Her yıl olduğu gibi bu yılda Adıyaman’a asfalt desteğinde bulunuyoruz. İmza altına aldığımız protokol ile Valiliğimize bin ton, Adıyaman Belediyemize bin 500 ton ve Kahta Belediyemize 500 ton olmak üzere toplamda 3 bin ton asfalt yardımında bulunacağız” dedi.
Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, verdikleri asfalt desteğinden ötürü TPAO Genel Müdürü ve Besim Şişman ve Bölge Müdürü Savaş Bütün’e teşekkür ederek, bu katkıların devamını diledi.
Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, Türkiye Petrollerinin sağlamış olduğu desteklerden dolayı Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü ile Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederek, “Türkiye Petrolleri her yıl belli oranlarda Belediyemize asfalt desteği vermektedir. Bu yılda bin 500 ton asfalt protokolünü imzaladık. Bu asfaltı şehrimizin yollarında kullanacağız. TP’nin bağışladığı asfalt desteği Adıyaman Belediyesinin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacak bir miktardır. Bu olumlu katkıyı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise, “Verdikleri bu destekten dolayı Enerji Bakanımız başta olmak üzere Türkiye Petrolleri Genel Müdürümüze, Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile Bölge Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. TP bu yıl Adıyaman’ımıza 3 bin ton asfalt malzemesi yardımında bulunacak. Ağır tonajlı araçların bozduğu köy yollarında meydana gelen kırılma, çökme ve diğer hasarları gidermek üzere de Valiliğimize bin ton asfalt hibe edilmiştir. Adıyaman merkez ve ilçelerde bozulan köy yollarının onarılarak iyileştirilmesi amacıyla hibe edilen bin tonluk asfaltı 2015 yılı içerisinde İl Özel İdaresince köy yollarının onarımı için kullanacağız” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından 3 bin tonluk asfaltın protokolü imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden TPAO’dan Adıyaman’a 3 Bin Ton Asfalt Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TPAO’dan Adıyaman’a 3 Bin Ton Asfalt Desteği haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı