MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Toros Üniversitesi’nde Gastronomi Şenliği

DHA
09.05.2018 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de eğitim veren Toros Üniversitesi, bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen Bilimsel Kültürel ve Sportif Etkinlikler kapsamında Gastronomi Şenliği düzenledi.
Aşçılık Programı tarafından düzenlenen şenliğe, lise öğrencileri, farklı illerden gelen üniversite öğrencileri, firmalar ve birçok şef katıldı. Bahçelievler Kampüsü bahçesinde gerçekleştirilen şenlikte workshoplar ve yarışmalar düzenlendi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ekol Food Güneydoğu Anadolu Müdürü İsmihan Akkök, "Öğrencilerle firmaların bir araya gelmesi, yeniliklerin canlı bir şekilde sunulması öğrencilerde bir vizyon oluşturacaktır. Bu tür etkinliklerde bir araya geldiğimiz öğrencilerle ilerleyen yıllarda sahada bir araya geliyoruz, bu yüzden gastronomi şenliklerinin devamlılığının olması oldukça önem arz ediyor" dedi.
Gastronominin önemine değinen Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı M. Fatih Kayran, "Birliktelik ve paylaşım ana teması altında şenliğimizi gerçekleştirdik, zaten bizim sektörümüzde bunu bir araya getirdiğimizde lezzet kaçınılmaz oluyor. Bu tür etkinliklere üniversitemiz ve sektör işbirliği ile devam ederek, yerelde ilimiz gastronomisine, genelde de ülkemiz gastronomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Gastronomi Şenliğimizde bizlere destek veren firmalara ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından destek veren ve katılım sağlayanlara plaket takdim edildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Toros Üniversitesi’nde Gastronomi Şenliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı