İZMİR HABERLERİ

Torbalı’da Cumhuriyet Aşurelerle Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:28Son Güncelleme :

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI İLE MUHARREM AYI ANMA ETKİNLİKLERİ’NİN AYNI HAFTAYA DENK GELMESİ NEDENİYLE İZMİR’İN TORBALI BELEDİYESİ, VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI.

IHA

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile Muharrem Ayı Anma Etkinlikleri’nin aynı haftaya denk gelmesi nedeniyle İzmir’in Torbalı Belediyesi, vatandaşlara aşure dağıttı.
Sevinci ve hüznü bir arada farklı duygularla yaşadıklarını, bir yanda Cumhuriyet coşkusunu ve sevincini kutlarken, öte yandan Muharrem ayında insan dünyasında yaşanan büyük acıyı paylaştıklarını belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Ülke olarak çok zor ve karmaşık siyasi dengelerin olduğu bir coğrafyadayız. Cumhuriyeti olağanüstü bir mücadele sonucu kurduk. Aynı olağanüstü mücadeleyi birliğimizi güçlendirerek, dayanışma içinde olarak, önyargılarımızı kaldırarak, hoşgörümüzü çoğaltarak, birbirimize kenetlenerek sürdürmek zorundayız. Cumhuriyeti kurmak kadar onu yaşatmak, sahip olduğu değerleri toplumun bütün kesimlerine mal etmek önemlidir. 92 yıl önce verdiğimiz kurtuluş savaşımız daha bitmedi. O savaşa sebep olan bütün şartlar bugün de mevcuttur” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Torbalı’da Cumhuriyet Aşurelerle Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Torbalı’da Cumhuriyet Aşurelerle Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı