GAZİANTEP HABERLERİ

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı

DHA
25.04.2017 - 12:45Son Güncelleme :
DHA

Metin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA) - GAZİANTEP'in Nizip İlçesi'nde inşa edilen Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmet vermeye başladı.
Nizip Belediyesi tarafından tahsis edilen 1036 metrekarelik alana hayırsever Maruf Maruoğlu tarafından yaptırılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ilçe sakinlerinin hizmetine açıldı.
Merkez yetkilileri; psikiyatri uzmanı, psikolog ve diğer sağlık personelleriyle kronik ruh hastalığı olanlara ve hasta yakınlarına psikolojik destek verilecek merkezde, kütüphane, egzersiz salonları, kapalı spor salonu, tedavi odaları ve hobi bahçesi gibi alanlar bulunduğunu kaydetti. Hasta ve ruh sağlığı sorunu yaşayan aile bireylerini destekleme kapasitesini güçlendirmeyi amaçlayan Nizip Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde, sosyal toplum olma bilinciyle, ruh sağlığı sorunları yaşayan insanların toplumla iç içe olmalarını ve toplumla daha fazla vakit geçirmeleri hedefleniyor.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı