NEVŞEHİR HABERLERİ

TOKİ konutları bölgesindeki termal su Nevşehir’i sevindirdi

DHA
28.03.2017 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA) - NEVŞEHİR Belediyesi tarafından geçen yıl içerisinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ konutlarının bulunduğu 2'nci Etap arkasında yapılan termal su sondaj çalışmalarında kaynak çıkış sıcaklığı 42.37 derecedeki sıcak suyun analiz sonuçları açıklandı.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tıbbi Değerlendirme Kurulu'nda görüşülerek hazırlanan Tıbbi Değerlendirme Raporuna  göre yürütülen sondajla ortaya çıkan suyun  Sodyum Klorürlü, Florürlü, bikarbonatlı termomineralli bir su olduğu bilgisine yer verildi. Yapılan değerlendirmeler ışığında bölgedeki suyun banyo uygulamaları şeklinde  kullanılmasıyla inflamatuvar  romatizmal hastalıkların remisyon dönemlerinde, osteoartrit gibi dejeneratif eklem rahatsızlıklarında, kronik bel ağrısında, miyozit, tendinit, f bromiyalji sendromu, miyofasiyal ağrı sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarında, ortopedik operasyonlar sonrası ve uzun süre hareketsiz kalma gibi durumlarda mobilizasyon ve rehabilitasyon çalışmalarında destekleyici, tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir nitelikte olduğu belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden TOKİ konutları bölgesindeki termal su Nevşehir’i sevindirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOKİ konutları bölgesindeki termal su Nevşehir’i sevindirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı