TOKAT HABERLERİ

Tokat'ta 'Sağlıklı dişlerle yarınlara' projesi

DHA
25.04.2017 - 12:44Son Güncelleme :
DHA

TOKAT, (DHA)- TOKAT'ta 'Sağlıklı Dişlerle Yarınlara' projesi kapsamında ilköğretim 1'nci sınıf ve anaokulu öğrencilerine, Tokat Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde diş florür uygulaması yapılacak.
Tokat Valiliği, Tokat Kamu Hastaneleri Birliği ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'Sağlıklı Dişlerle Yarınlara' adlı projenin protokol imza töreni yapıldı. İmza törenine Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Göbekmerdan,Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Erşan, Tokat İl  Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve davetliler katıldı. Proje hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Mehmet Göbekmerdan, "Çocuklarımıza ağız diş sağlığı bilinci vereceğiz. Böylece toplumumuzu sağlık bir toplum haline getirmenin, başlangıç noktasını oluşturacağız. Bu çalışmalarından dolayı projelerde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Vali Yardımcısı Göbekmerdan'ın konuşmasının ardından projenin protokol imza töreni yapıldı. Proje kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde anaokulu öğrencilerine diş florür uygulaması yapıldı. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat'ta 'Sağlıklı dişlerle yarınlara' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat'ta 'Sağlıklı dişlerle yarınlara' projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı