TOKAT HABERLERİ

Tokat'ta 'Kütüphaneler Haftası' kutlandı

DHA
29.03.2017 - 10:38Son Güncelleme :
DHA

TOKAT,(DHA)-TOKAT Valisi Cevdet Can, 53'üncü 'Kütüphaneler Haftası' dolayısıyla Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen programa katıldı.

Programa Vali Cevdet Can'ın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Feyzi Yanar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Feyzi Yanar, 53'üncü 'Kütüphaneler Haftası'nda belirlenen temanın 'Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler' olduğunu belirtti. Konuşmasına kitabın en iyi dost olduğunu ifade ederek başlayan Vali Can ise, en büyük hayalinin Tokat'ta insanların ailecek gelip sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağı, aynı zamanda kitap okuyabileceği modern bir 'Şehir Kütüphanesi' kurmak olduğunu söyledi. Toplum olarak okuma alışkanlığının az olduğuna işaret eden Vali Can, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı boyunca 4 bine yakın kitap okuduğunu, bugün ülkemizde kitap okumaya ayrılan zamanın kişi başına yıllık 10 buçuk saat olmasının ise üzücü bir durum olduğunu belirterek, "Öncelikli olarak hedefimiz, gençlerimize kendi kahramanlarımızı tanıtmak, bunun için çalışmalar yapıyoruz. Tokat’ta 'Türk İslam Bilim Müzesi' kurmak için çalışmalara başladık" dedi. Programın sonuda, 53'üncü 'Kütüphaneler Haftası' dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat'ta 'Kütüphaneler Haftası' kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat'ta 'Kütüphaneler Haftası' kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı