ANKARA HABERLERİ

Tiryaki: Krizi iyi yönettik

Hürriyet Haber
27.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “2004’ten bu yana bütçedeki yatırım payını her yıl artırdık. Ayrıca her yıl açık veren belediye bütçesini denk hale getirdik. 2009 yılında ise gerçekleştirdiğimiz ekonomik tedbirlerle bütçe fazla verdi” dedi.

Hürriyet Haber

Altındağ Belediyesi’nin 2009 yılı faaliyet değerlendirmesi ve 2010 bütçesinin belirlenmesinin ardından açıklamalarda bulunan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin ekonomik kriz şartlarında en iyi şekilde yönetildiğini ve Altındağ’a harcanan her kuruşa sahip çıktıklarını söyledi. Belediye bütçesinin son altı yılda büyük ölçüde rahatladığına dikkat çeken Başkan Tiryaki, “Göreve geldiğimiz yıl bütçeden personel harcamalarına ayrılan oran yüzde 86 idi. Eski rakamla 33 Trilyon liralık bütçenin 26 Trilyon lirası personel maaşlarına gidiyordu ve bu nedenle belediye sürekli borçlanıyordu. Yönetimimizin uyguladığı doğru ve gerçekçi politikalar sayesinde Altındağ Belediyesi 2006 yılından bu yana, denk bütçe veren, borçlarını ödeyen, yatırımlarına milyonlarca liralık pay ayıran bir kurum haline gelmiştir. Gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşın parasını kullandığımızın ve üzerimizde büyük bir sorumluluk olduğunun farkında olarak ödenen her kuruşa sahip çıkıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tiryaki: Krizi iyi yönettik haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı