ANTALYA HABERLERİ

Tıp Bayramı kutlanıyor

DHA
13.03.2018 - 11:59Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, insanların en önemli zenginliğinin sağlığı olduğunu söyledi. 14 Mart Tıp Bayramı'nın, insan sağlığı için büyük bir özveriyle çalışan, insan sağlığı için üstün çaba harcayan tüm sağlık çalışanlarına duyulan sevgi, saygı ve şükranları göstermek adına anlamlı bir gün olduğunu vurgulayan Dr. Hülür, Antalya'da 16 devlet hastanesi, 27 özel hastane, Akdeniz ve Başkent Üniversitesi hastaneleri olmak üzere 2 üniversite hastanesi, 21 tıp merkezi, 19 özel poliklinik, 5 semt polikliniği, 3 kamu- 3 özel ağız ve diş sağlığı merkezi, 763 aile sağlığı birimi, 56 acil sağlık hizmetleri istasyonu, diğer sağlık kuruluşları ve 15 bin sağlık çalışanıyla büyük bir aile olduklarını ifade etti.

Sağlık personelinin, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilinciyle sağlığın korunması ve geliştirilmesi için yılın her günü, her saati büyük bir sabır ve özveriyle çalıştığını kaydeden Ünal Hülür, "Başta Antalya olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde görevli hekiminden hemşiresine, tıbbi sekreterinden hizmetlisine kadar insan yaşamını her şeyin üstünde tutan ve kendini insanlığa adayan tüm sağlık çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şiddetten uzak, sevginin hakim olduğu sağlıklı günler diliyor, 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutluyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tıp Bayramı kutlanıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı