BARTIN HABERLERİ

'Tıbbi Sekreterlerin Yasal Sorumlulukları' semineri

DHA
26.03.2016 - 11:01Son Güncelleme :
DHA

Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA)- BARTIN Üniversitesi'nde, 'Tıbbi Kayıtların Hukuksal Açıdan Önemi ve Tıbbi Sekreterlerin Yasal Sorumlulukları' konulu seminer düzenlendi.

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği işbirliğinde yapılan konferansa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İbrahim Tümen konuşmacı olarak katıldı. Doç. Dr. Tümen, şöyle konuştu:

"Sizler iş hayatına atıldığınızda yapacağınız işin hukuki boyutunu çok iyi bilmeniz gerekir. Bizler de sizlerin işlerinizi en iyi şekilde yapmanız için gereken bilgi ve donanımı sizlere vermeye çalışıyoruz. Bu noktada geleceğin tıbbi sekreterlerinin yatarak ya da ayakta tedavi edilen hastaların, hastanede geçirdikleri süre içerisinde tanılarının konmasından, tedavilerinin sonuçlandırılıncaya kadar tıbbi bilgi ve dokümanları tutması gerekmektedir. Bu tıbbi bilgi ve dokümanların tutulması hasta, kurum çalışanı ve kurumu korumada hukuki bir belgedir."
 
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 'Tıbbi Sekreterlerin Yasal Sorumlulukları' semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Tıbbi Sekreterlerin Yasal Sorumlulukları' semineri haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı