NEVŞEHİR HABERLERİ

TGF Başkanı Karaca Nevşehir'de

DHA
07.03.2018 - 11:45Son Güncelleme :
DHA

NEVŞEHİR (DHA)-Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlediği ‘Kent Haberciliği ve Uygulama Eğitimi’ ne katılmak üzere Nevşehir’de bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca,  eski bir gazeteci olan  Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. NGC  Başkanı Bayram Ekici ve gazeteci-eğitmen Ramazan Şanıvar’ın da hazır bulunduğu ziyaretten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren  Ünver, oldukça zor ve meşakkatli bir mesleği yürüten gazetecilerin meslek ilkelerinin etkin bir şekilde ele alınması ve meslek aidiyetinin sağlanması anlamında bu tür  eğitim çalışmalarının büyük bir önem taşıdığına inandığını belirtti.

Nevşehir Belediyesi olarak da gazetecilerin eğitimi yönünde bugüne kadar bir dizi etkinlikler gerçekleştirdiklerini dile getiren Ünver, ‘Doğruyu yazmıyorsunuz’ denilerek eleştirilen, doğruyu yazınca da ‘Dünyanın tek bir doğru insanı sen misin 'şeklinde eleştirilen bir mesleğin çalışanı olarak gazetecilerin bu mesleği yerine getirmelerinin oldukça güç olduğuna da dikkat çekti. Ünver, bu tür eğitimlerin bundan sonraki süreçte de etkin bir şekilde yerine getirilmesinin yararlı olacağı düşüncesini paylaştı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’ da Türkiye’nin her yerinde bu mesleği yerine getiren gazetecilerin mesleğin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip kişiler olarak yetişmeleri açısından bu tip eğitimlerin vazgeçilmez önem taşıdığını belirterek, ülke genelindeki Gazeteciler Cemiyetleri tarafından organize edilen bu tür eğitimlere imkanları ölçüsünde katılarak bilgi birikimlerini paylaşmayı tüm yönetim kademesindeki arkadaşları ile birlikte yerine getirmeye çaba harcadıklarını kaydetti.
FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nevşehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nevşehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TGF Başkanı Karaca Nevşehir'de haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı