İZMİR HABERLERİ

Tevfik Fikretliler bilimi sokağa taşıdı

DHA
28.04.2017 - 11:35Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Fen Lisesi Alsancak'ta bulunan Dominik Caddesi'nde sıradışı bir bilim şenliğine imza attı

Öğrencilerinin bilim alanında ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiği birinciliklerle adından sıkça söz ettiren İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları hayatın her alanında bilimin olduğunu göstermek amacıyla “Hayatın İçinde Bilim" temalı Bilim Şenliği düzenledi. Fizik, kimya ve biyoloji derslerinde işlenen konulardan günlük hayatta kullanılmaya uygun olan bazı deneyleri sokaktaki halk ile paylaşan öğrenciler İzmirliler'in yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cumhuriyet değerlerine bağlı bilimsel eğitim anlayışı ve yüzde 100 başarı hedefiyle yeni nesiller yetiştirdiklerini vurgulayan İzmir Özel Tevfik Fikret Anadolu- Fen Lisesi Müdürü Dürrin Toksöz, Türkiye'deki bütün Fransızca eğitim veren okulların katıldığı robot yarışmasında iki yıldır birincilik ödülünü kazandıklarını hatırlattı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Tevfik Fikretliler bilimi sokağa taşıdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tevfik Fikretliler bilimi sokağa taşıdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı