Gündem Haberleri

  Teröristten şoke eden cinsellik itirafları

  27 Kasım 2012 - 12:57Son Güncelleme : 27 Kasım 2012 - 16:27

  ERZURUM 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan PKK’nın İran’daki kolu olan PJAK’lı Türk terörist Ahmet Güreş, bölücü örgüt içinde lezbiyen ve gay ilişkilerin yaygın olduğunu söyledi. Güreş, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra bu tür ilişkilerin daha da arttığını anlattı.

  Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde 23 Mayıs 2012’de gözaltına alınan ’Şexo Tercan’ kod adlı 41 yaşındaki Ahmet Güreş hakkında ’silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis cezası istemi ile Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Türkiye’den İran’a 18 yıl önce gittiğini anlatan Ahmet Güreş, bir takside silah, bomba yakalatınca 5 yıl hapis yattığını ve cezasını çektikten sonra Gürbulak Sınır Kapısı’nda Türk makamlarına teslim edildiğini anlattı. Mahkemede şok itiraflarda bulunan PJAK’lı terörist Ahmet Güreş"in Ağrı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde 25 Mayıs 2012 günü verdiği ifadesinde de ilginç itiraflarda bulunduğu ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinden ilkokul mezunu Ahmet Güreş, askerlik çağı geldiğinde 1980 yılında Almanya’ya gittiğini söyledi. Almanya’dan Fransa’ya kaçak olarak gittiğini bildiren Güreş, iltica ederek bu ülkede kaldığını anlattı.

  LEZBİYEN İLİŞKİLER YAYGIN  

  Örgütte gönül ilişkilerinin Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra arttığını belirten Ahmet Güneş, PKK içinde gay ilişkileri duyduğunu, ancak lezbiyen ilişkilerin daha fazla olduğunu söyledi. Örgütün lider kadrosunun kadınları taciz ettiğini, bir çok kadının bu yüzden intihar ettiğini belirten Ahmet Güneş bu ilişkileri şöyle anlattı:

  "Dicle Andok kod isimli Malatyalı örgüt mensubu, Xınere’de 2000’li yıllarda iki kadın militanı ’Botan’ kod adlı Nizamettin Taş ile ilişkiye girmesi için zorladı. Onlar da el bombasıyla aynı anda intihar etti. Apo, ’En çok ders okuyan ve güzel kızları severim’ derdi. Kadınlarla arası en iyi olan Murat Karayılan’dır. Şırnaklı ’Hatice’ kod adlı kadının Murat Karayılan tarafından sürekli ilişkiye zorlandığı, tacize uğradığı ve bundan dolayı örgütten kaçtığını biliyorum."

  DÜĞÜNLERDE ÖRGÜTE PARA TOPLANIYOR

  İfadesinde terör örgütünün gelir kaynaklarını açıklayan Güreş şunları söyledi:

  "1994 yılında örgüt için Avrupa’nın bir çok ülkesinde para toplanıyordu. Örgüt dönerci, manav, restoran, tekstil gibi iş alanlarında başkasının adına iş yeri açarak buraların işletmesi yurtsever olarak tabir edilen Kürt kökenli vatandaşlara veriyordu. Bu iş yerlerinden elde edilen gelir örgütün kasasına gidiyordu. Avrupa ülkeleri buna ses çıkarmıyordu. Ayrıca düğünlerde ortada büyük bir bez dolaştırılıyordu. Bu bezin içerisine herkes belirli bir miktar para atıyordu. Atmayanlara kötü gözle bakılıyordu. Ayrıca Avrupa’da faaliyet gösteren derneklerin kullandıkları elektrik, su, kira, gaz gibi sarfiyatları bulundukları ülke tarafından karşılanıyordu. Ben Fransa’nın Alsesloren bölgesinin maliyecisiydim. Düğünlerde toplanan paralar hariç diğer tüm elde edilen gelir ERNK makbuzları karşılığında toplanırdı. Bu toplanan paralar 2-3 ayda bir o zaman Şam’da bulunan Abdullah Öcalan’a bildirilirdi. Abdullah Öcalan’ın Avrupa’daki kasası Mardinli ’Hen Bije’ koddu. Abdullah Öcalan’dan habersiz kimseye para verilmezdi."

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 9 Yorum }
  • Neziha Kaya 28.11.2012 00:42:41
   Soz konusu sanigin Avrupa'da orgut adina para toplanmasi konusunda anlattiklarina gecmis yillarda Ingiltere'de bizzat sahit oldum. Ingiliz hukumeti en sonunda durumun farkina varip mudahale etmeye basladi ama bunda ne kadar etkili oldugundan emin degilim. Teror medeniyetsizliktir, ne beklenir?!
  • Space Dex 27.11.2012 16:42:44
   GEY OLSA NE,LEZ OLSA NE,İNSAN OLMADIKLARI GERÇEK...
  • serdar guneri 27.11.2012 15:50:01
   Sonuçta bir terör örgütü. Amaçları cana kastedmek. Keşke bütün suçları bu olsa.
  • diab looo 27.11.2012 15:40:24
   kimsenin cinsel kimligi bizi ilgilendirmez, onemli olan onlarin kanli terorist kimlikleridir.
  • aycan şenergün 27.11.2012 15:28:21
   BİRBİRİLERİNE NE YAPTIĞI İLE DEĞİL ,BİZE NE KÖTÜLÜKLER YAPABİLDİKLERİ İLE İLGİLENİYORUZ...
  • Ersoy güngör 27.11.2012 14:43:44
   İŞTE PKK nın GERÇEK YÜZÜ BUDUR.
   
  HaberlerGalatasarayFenerbahçeAlmanyaniobeburçsurvivorışid