MANİSA HABERLERİ

TEOG Sınavlarına Hazırlık Kursları Başladı

IHA
03.10.2015 - 13:25Son Güncelleme :

MANİSA'NIN KULA İLÇESİNDE 8'İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK AÇILAN TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SINAVLARINA HAZIRLIK KURSUNA ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

IHA

Manisa’nın Kula ilçesinde 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik açılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlık kursuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan hafta sonu kursları başladı. TEOG Sınavlarında çıkan derslerden destekleme ve yetiştirme kursuna öğrencilerin ilgisi de oldukça yoğun. Hafta sonu düzenlenen kurslarda 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Ortaokulunda toplamda 65 8.sınıf öğrencisi, sene sonuna kadar devam edecek olan kurslarda eğitim görecek. Konu ile ilgili konuşan okul Müdürü Ümit Avcı; "Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi, 8’inci sınıf öğrencilerimize yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında hafta sonları ücretsiz olarak düzenlediğimiz kurslar başladı. Okulumuzdaki 65 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı kurslarda sınavlarda çıkan dersler üzerinde destekleme ve yetiştirme kurslarımız sene sonuna kadar devam edecek olup, öğrencilerimizin başarısına katkı yapmak için çalışıyoruz. Okulumuz, düzenlediğimiz bu kurslar sayesinde geçen senelerde olduğu gibi bu sene de Kula’da başarı yönünden adından söz ettirecek. Öğrencilerimizin başarısı için hafta sonu kurslarında çalışmalarını sürdüren öğretmen arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de 2015-2016 eğitim öğretim sezonunda başarılı günler geçirmelerini ve sene sonunda istedikleri gibi başarıyla liseye yerleşmelerini diliyorum." dedi.
Hafta sonları ücretsiz olarak açılan kurslarda öğrencilerin başarısı için çaba gösteren öğretmenlere teşekkür eden Kula Kaymakamı Murat Güven ise "2015-2016 eğitim öğretim döneminde 8’inci sınıf öğrencilerinin başarısı için ellerinde gelen gayreti göstererek özverili şekilde çalışan öğretmenlerimize, 8’inci sınıf öğrencilerinin sene sonundaki başarısı hediye olacağını umuyorum. Öğretmenlerin özverili çalışmalarının karşılığını, başarıyla vereceklerini umduğum öğrencilerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum. Ayrıca öğrenci başarısı için elinden geleni yapan, Okul Müdürü Ümit Avcı başta olmak üzere bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden TEOG Sınavlarına Hazırlık Kursları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEOG Sınavlarına Hazırlık Kursları Başladı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:48
 • Guneş
  06:18
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:24
Sayfa Başı